تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام در گوشی های آیفون

ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام در آیفون

نرم افزار اینستاگرام برای ذخیره کردن پیام های متنی و فایل های صوتی دریافت شده به صورت پیش فرض راه حلی ارائه نمیدهد، این در حالی است که کاربران گوشی های آیفون با استفاده از قابلیت ضبط صفحه این امکان را دارند. به این منظور کاربر باید در کنار استفاده از این قابلیت باید از یک نرم افزار تبدیل صدا برای ذخیره فایل های صوتی مدنظر خود استفاده کند و آن ها را در محل مورد نظر خود ذخیره کند. در ادامه با تیک ست همراه باشید تا نحوه سیو کردن پیام صوتی در اینستاگرام را با شما عزیزان مرور کنیم.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام در آیفون

برای سیو کردن پیام صوتی در اینستاگرام ابتدا باید این اپلیکیشن را روی گوشی آیفون خود باز کنید و از قسمت بالا و سمت راست روی گزینه Message را لمس کنید تا به بخش پیام های شخص خود وارد شوید. سپس مکالمه مورد نظر خود را انتخاب و روی آن ضربه بزنید.

برای اینکه Control Center را باز کنید، از قسمت بالا و سمت راست نمایشگر انگشت خود را به سمت پایین بکشید. در این قسمت با ضربه زدن روی آیکون ضبط یا Record ، هرمحتوای تصویری یا صوتی ای که در حال پخش روی گوشی شماست ضبط میشود. باید این نکته را اضافه کنیم که اگر گزینه Record در Control Center وجود نداشت، باید خودتان آن را به این بخش اضافه کنید.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

برای بستن Control Center انگشت خود را در قسمت پایینی نمایشگر و نزدیک خط مشکی قرار دهید و سپس آن را به بالا بکشید تا دوباره وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. با وارد شدن به اینستاگرام برای ضبط پیام صوتی روی گزینه پخش کلید کنید.

پس از پایان پیام صوتی مورد نظر دوباره با کشیدن انگشت خود از قسمت بالا و سمت راست به پایین وارد Control Center شوید و برای متوقف کردن فرآیند ذخیره سازی و ضبط روی آیکون Record ضربه بزنید.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

اپلیکیشن “Photos” را باز کرده و سپس فایل ویدیویی را که به‌تازگی ضبط کرده اید، پیدا کنید.

ویدیوی موردنظر خود را لمس کرده تا باز شود.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

با انتخاب گزینه Edit از قسمت بالا و سمت راست طول مدت زمان ویدیوی مورد نظر را ویرایش کنید و ابتدا و انتهای فایل را که حاوی پایم صوتی نیست حذف کنید.

مطابق با تصویر زیر با کشیدن فلش های زرد در ابتدا و انتها، مدت زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Done در قسمت پایین و سمت راست کلیک کنید، به این ترتیب فایل صوتی اینستاگرام به صورت ویدیو در آیفون شما سیو میشود.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

جدا کردن صدا از فایل ویدیویی ضبط شده

در صورتی که نیاز دارید حتما فایل ذخیره شده در گوشی آیفون شما به صورت صوتی باشد، نیاز دارید برای جدا کردن صوت از ویدیو از یک نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید. از اپ استور یکی از نرم افزارهای Media Convertor یا MyMp3 یا Video to Mp3 را دانلود کنید و روی آیفون خود نصب کنید. ما در ادامه این مطلب برای ذخیره کردن پیام های صوتی در آیفون از نرم افزار MyMP3 استفاده میکنیم.

اپلیکیشن MyMP3 را اجرا کرده و سپس در گوشه بالا سمت راست، آیکون ذره‌بین را لمس کنید.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

گزینه “Choose video from gallery” را انتخاب کرده و سپس در صورت درخواست، به اپلیکیشن اجازه دهید که به فایل‌های شما دسترسی پیدا کند.

ویدیوی موردنظر خود را پیدا کرده و سپس آن را لمس کنید. در ادامه جهت انجام تبدیل، گزینه “Choose” را برگزینید.

در سمت راست فایل انتخاب شده، با لمس علامت سه-نقطه می‌توانید به باز کردن، ارسال و یا تغییر نام فایل خود، بپردازید.

آموزش ذخیره پیام های صوتی اینستاگرام

به این ترتیب ویدیو از  پیام صوتی شما جدا میشود، و فایل جدید سیو شده به صورت صوتی در دستگاه های مختلف قابل اجرا خواهد بود، امیدواریم آموزش ذخیره کردن پیام های صوتی اینستاگرام در گوشی های آیفون مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش مشاهده پست های لایک شده در اینستاگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.