تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

آموزش کامل و قدم به قدم جست و جو در پیام های دایرکت اینستاگرام برای پیدا کردن

اپلیکیشن اینستاگرام امکان مکالمه های متنی، صوتی و تصویری را برای کاربران خود فراهم میکند، در واقع توسعه این نرم افزار آن را به یک پیام رسان کامل تبدیل کرده است. همان طور که گفتیم، ارسال پیام های متنی در بخشی به عنوان دایرکت از ویژگی های اینستاگرام است، اما پیدا کردن یک مسیج یا کلمه خاص در این بخش توسط خود نرم افزار امکان پذیر نیست. در ادامه این مطلب با تیک ست همراه باشید تا آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام را با یکدیگر مرور کنیم.

در صورتی که قصد دارید یک پیام را در دایرکت اینستاگرام خود پین کنید، چاره ای جز جست و جوی تمام مکالمات وجود ندارد. نوار جست و جوی بالای بخش دایرکت اینستاگرام تنها پیام های دریافت شده را بر اساس مخاطبان فیلتر میکند. توسعه دهندگان نرم افزارهای شخص ثالث نیز به پیام های دایرکت اینستاگرام دسترسی ندارند و برای جستجو در آن ها و پیدا کردن کلمه های مختلف هیچ اپلیکیشنی ارائه نشده است.

آموزش کامل جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

برای جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام تنها یک راه وجود دارد که شاید کمی مشکل به نظر برسد اما با دنبال کردن مراحل زیر میتوانید آن را بدون هیچ دردسری انجام دهید. برای این منظور باید از ابزار Data Download موجود در خود نرم افزار کمک گرفت، با استفاده از این ابزار میتوانید یک آرشیو کامل از تمامی اطلاعات خود در اپلیکیشن اینستاگرام را دریافت کنید. این آرشیو شامل اطلاعات کاملی از تصاویر، ویدیوها و پیام های دایرکت اینستاگرام است که با فرمت متنی در اختیار شما قرار میگیرد و شما قادر خواهید بود با هر نرم افزار ویرایشگر متنی که در روی کامپیوتر خود دارید، کار جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص را آغاز کنید. به این منظور کافی است مطابق با تصاویر و مراحل زیر عمل کنید:

  • با اجرا کردن اپلیکیشن اینستاگرام روی دستگاه هوشمند خود از قسمت پایینی و سمت راست روی پروفایل خود ضربه بزنید.

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

  • از قسمت بالا و سمت راست روی آیکون سه خط افقی مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

  • در این بخش با وارد شدن به برگه جدید مراحل Settings > Security > Download Data را دنبال کنید.

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

  • آدرس ایمیل خود را در کادر مشخص شده وارد کرده و در ادامه روی گزینه آبی رنگ Request Download در قسمت پایینی کادر ضربه بزنید. به زودی اینستاگرام ایمیلی را برای شما ارسال میکند که حاوی لینک آرشیو تمام اطلاعات شما در این اپلیکیشن است.

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

در صورتی که با استفاده از کامپیوتر وارد نرم افزار اینستاگرام شده اید، مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • از قسمت بالایی و سمت راست وب سایت اینستاگرام روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید.

  • سپس برای دریافت آرشیو کامل اطلاعات خود مراحل Settings > Privacy & Settings > Request Download را دنبال کنید.

  • فایل ارسالی از طرف اینستاگرام به صورت زیپ است که باید آن را استخراج کنید، اطلاعات آرشیو شما فایلی با فرمت messages.json است که باز شدن آن بسته به حجم اطلاعات شما زمان میبرد.

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

  • جهت جستجوی یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام در این فایل باید دستور جستجو را اجرا کنید، دستور جستجو در ویندوز Ctrl+F ، در مک Cmd+F و در گوشی های هوشمند گزینه جستجو در فایل منیجر است، سپس واژه یا عبارتی که قصد پیدا کردن آن را دارید در نوار جستجو وارد کنید، در صورت پیدا شدن این عبارت یا واژه، در متن به صورت هایلایت و برجسته نشان داده میشود.

آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام

اطلاعات موجود از آرشیو داده های اینستاگرام شما داری ترتیب زمان بندی معکوس است و میتوانید فرستنده و زمان ارسال آن را نیز جستجو کنید، برای مشاهده نتایج کامل جستجوی خود به پایین صفحه اسکرول کنید.

علاوه بر موارد بالا برای جستجو در پیام های دایرکت اینستاگرام ، فایل seen_conduct.json تاریخچه پست های مشاهده شما و فایل Devices.json اطلاعات دستگاه هایی که با آن ها به حساب کاربری خود وارد شده اید را در اختیار شما قرار میدهد. هرچند که در کل این روش ها سرعت بالایی ندارند اما در حال حاضر تنها راه حل موجود هستند، امیدواریم مطلب آموزش جستجو و پیدا کردن یک کلمه خاص در پیام های دایرکت اینستاگرام مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش تغییر رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.