تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گوشی تاشوی جدید ال جی ممکن است از نمایشگر BOE بهره ببرد

گوشی تاشوی جدید ال جی

طبق حق ثبت اختراعی که چند هفته پیش به صورت آنلاین منتشر شد، ال جی در حال کار بر روی اولین گوشی هوشمند قابل انعطاف در جهان است. بنا بر شایعات فعلی در صنعت، در ساخت اولین گوشی با نمایشگر قابل انعطاف توسط LG Electronics، از پنل های BOE استفاده خواهد شد. گزارش هایی مبنی بر راه اندازی گوشی تاشوی جدید ال جی در نیمه اول سال آینده نیز وجود دارد. این گوشی شبیه به یک گوشی تاشو است، اما صفحه نمایش قابل جمع شدن است و در حالت باز شدن اندازه آن 8 اینچ است.

 

 

کوون بونگ سئوک ، مدیر ارشد LG ، قبلاً اعلام کرده بود که در سال 2021 تلفن همراه با صفحه نمایش باز شونده و جمع شونده را راه اندازی می‌کند و قصد دارد به عنوان اولین تولید کننده تلفن همراه در جهان برای راه اندازی این نوع صفحه نمایش OLED شناخته شود. ال جی قبلاً تولید نمونه های اولیه این مدل دستگاه را در کارخانه پیونگ تاک آغاز کرده است. بیشتر محصولات تجاری به سه تا چهار نمونه آزمایشی نیاز دارند و به ازای هر تولید آزمایشی، می توان تقریباً یک هزار تا دو هزار محصول تولید کرد.

چیزی که راجع به گوشی تاشوی جدید ال جی می‌دانیم

دکمه روشن/خاموش این دستگاه در بالای صفحه نمایش است. متأسفانه جزئیات بیشتر در مورد رابط کاربری و اتصالات این دستگاه در دست نیست. احتمالاً می توانید این دستگاه را به اینترنت و سایر دستگاه های هوشمند مانند گوشی هوشمند یا تلویزیون وصل کنید.

گوشی تاشوی جدید ال جی همچنین دارای یک پنجره شیشه ای انتقال دهنده نور در بالا با نمایشگر فرعی است. این صفحه نمایش مستطیلی کوچک می تواند محتوای مشابه صفحه رول آپ را نشان دهد. در قسمت جلو یک دکمه عریض برای باز کردن قفل صفحه نمایش وجود دارد.

محفظه مستطیلی کاملا ضخیم است به طوری که کاربران می توانند برای بیرون کشیدن دستی صفحه نمایش ، آن را به خوبی نگه دارند. همچنین دو دکمه فیزیکی اضافی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید روند رول کردن نمایشگر را کنترل کنید. این دکمه ها فقط در کنار نمایشگر فرعی قرار دارند. علاوه بر این دو دکمه کنترل در جلو وجود دارد ، اینها برای کنترل میزان صدا کار می کنند. در نمایشگر این دستگاه یک دوربین وجود دارد که در پایین قرار دارد و می تواند عکس و فیلم ها را ضبط کند.

قلم استایلوس

نمایشگر رول شده LG با یک قلم همراه است که در کنار دستگاه قرار می گیرد. با توجه به تصاویر، عرض کل نمایشگر دستگاه حدود یک سانتی متر بیشتر از قلم است. بنابراین به نظر می رسد که این گوشی، دستگاهی بسیار جمع و جور است که می توانید به راحتی با خود حمل کنید.

علاوه بر این کاربر می تواند میزان کشیده شدن صفحه را تعیین کند. یک الگوی زیگزاگ نامرئی با میدان مغناطیسی بر روی صفحه نمایش اعمال می شود و در ترکیب با سنسور می توانید میزان پهنای دستگاه را تشخیص دهید. اگر تا حدی نمایشگر را بیرون بکشید، فقط قسمت قابل مشاهده فعال است. همچنین نسبت ابعاد به طور خودکار با اندازه مقداری که صفحه باز شده تنظیم می‌شود.

مورد باتری و باتری سیلندر

به نظر می رسد LG همچنین می خواهد از نوع جدیدی از باتری استفاده کند ، یک باتری نیمه استوانه ای که در قاب داخلی است. قسمت تخت باتری با قسمت تخت قاب داخلی تماس می گیرد. PCB مستقیماً در کنار آن قرار می گیرد.

محفظه قابل جابجایی است و شبیه به محفظه کامپیوتر شخصی است. این کار تعویض و تعمیر قطعه را آسانتر می کند. همچنین در صورت آسیب رساندن به کیس محافظ، می توانید فقط بدنه را به جای کل دستگاه تعویض کنید و در صرف هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

LG Electronics با این حق ثبت اختراع واقعاً به همه چیز فکر کرده است. از فرآیند مونتاژ گرفته تا گزینه های عملیاتی و حتی گزینه های تعمیر، همه موارد به طور گسترده ای مستند شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.