تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

تراشه های میان رده سری دایمنسیتی شرکت مدیاتک عملکرد مناسبی دارند

تراشه های میان رده سری دایمنسیتی

عملکرد سازنده تایوانی پردازنده های مدیاتک، در طی چند سال گذشته به خصوص در بخش تراشه های میان رده سری دایمنسیتی SoC بسیار چشمگیر بوده است. با این حال این شرکت تلاش کرده است تا این موفقیت را در پردازنده های میان رده و سطح بالا و پرچم دار هم تکرار کند و در این مورد به نظر می رسد کوالکام همیشه یک قدم جلوتر است. در برخی مواقع این شرکت تصمیم گرفت که بازار پیشرفته را به طور کامل کنار بگذارد و فقط روی چیپست های سطح پایین تمرکز کند. با این حال به نظر می رسد که بعد از ظهور سری Dimensity 5G، مدیاتک هنوز هم امید به رقابت در بخش پردازنده های پرچم دار را از دست نداده است.

تراشه های میان رده سری دایمنسیتی

 

49f5d4d9a6f0428e9d2e327f6dd5d471 - تراشه های میان رده سری دایمنسیتی شرکت مدیاتک عملکرد مناسبی دارند

 

مدیاتک Dimensity 1000 اولین پردازنده SoC در سری جدید است. این تراشه از جدیدترین هسته ARM Cortex-A77 ، پردازنده گرافیکی Mali-G77 و مودم 5G استفاده می کند. با این حال عجیب است که امکانات تراشه مدیاتک Dimensity 1000 محدود به بازار چین است. با این وجود این وضعیت ممکن است به زودی تغییر کند.

این شرکت همچنان به معرفی چیپست های بیشتری با نام تجاری جدید ادامه می دهد. این تراشه از تراشه های میان رده ای مانند Dimensity 800 ، Dimensity 820 ، Dimensity 1000+ و Dimensity 720 برخوردار است. این چیپست ها ممکن است چشمگیر به نظر برسند، اما هنوز ندیده ایم دستگاه هایی با چیپست های Dimensity در سطح بین المللی راه اندازی شوند. به همین دلیل واقعاً نمی توانیم در مورد عملکرد جهانی مجموعه مدیاتک Dimensity صحبت کنیم.

چیپست های DIMENSITY به زودی در سطح جهانی

چند هفته پیش این شرکت یک کنفرانس تلفنی داشت تا در مورد درآمد خود در سه ماه دوم سال 2020 بحث کند. این شرکت به ما ایده ای درباره زمان انتظار تراشه Dimensity در بازار بین المللی داد. با این حال در مورد اینکه کدام شرکت این مجموعه را به مرحله جهانی خواهد برد، چیزی اعلام نشد. TSMC گفته است که:

” ارسال گوشی های هوشمند 5G ما در سه ماه سوم به مناطق خارج از کشور چین بسیار حائز اهمیت است.”

مدیاتک اطلاعات زیادی را هنوز فاش نکرده است، به جز اینکه این چیپست در سه ماهه سوم سال 2020 شروع به کار می‌کند. ما نمی دانیم کدام OEM پیشگام در ورود گوشی های هوشمند Dimensity به بازار جهانی است.

لیست فعلی گوشی های هوشمند با تراشه Dimensity SoC، شامل iQOO Z1 با (+Dimensity 1000)، اوپو Reno3 5G با (Dimensity 1000L)، سری ردمی 10X شیائومی با (Dimensity 820) و سری آنر Play 4، سری آنر X10 مکس و ZTE Axon 11 SE با (Dimensity 800) است.

آیا مدیاتک می تواند از برند جدید خود برای دستیابی به جایگاه کوالکام استفاده کند را باید منتظر ماند و دید. از همه مهمتر هنوز نمی دانیم که آیا عملکرد و کارایی آن می تواند با چیپست های سری 7xx و 8xx اسنپدراگون قابل مقایسه باشد یا خیر؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.