تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

دوربین گوشی Google Pixel 5 با ویژگی های جدید ارائه شد

دوربین گوشی Google Pixel 5

در مشخصات دوربین گوشی Google Pixel 5 و در قسمت سخت افزاری هیچ تغییر عمده ای به وجود نیامده است. دوربین 2X تله فوتو از پیکسل 4 با یک دوربین اولترا واید 16 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 و پیکسل های 1 نانو متری جایگزین شده است. در همین حال دوربین اصلی این دستگاه نسبت به دوربین اصلی پیکسل 4 بدون تغییر باقی مانده است. این دوربین اصلی، یک سنسور 12.2 مگاپیکسلی 1/2.55 اینچی با دیافراگم ٰf/1.7، پیکسل دوگانه AF و OIS است.

 

 

pixel5 1 - دوربین گوشی Google Pixel 5 با ویژگی های جدید ارائه شد

 

از آنجایی که دستگاه هنوز به دستمان نرسیده است، هنوز نمی دانیم که کیفیت تصویر صرفاً براساس پیشرفت نرم افزار چقدر می تواند بهبود پیدا کند. تا آن زمان اجازه دهید که ویژگی های دوربین را که با Google Pixel 5 و Pixel 4a 5G شروع به کار می‌کنند مرور کنیم (تنظیمات دوربین یکسانی دارند).

 

gsmarena 003 - دوربین گوشی Google Pixel 5 با ویژگی های جدید ارائه شد

 

گوگل +HDR را با تنظیمات نوردهی تبلیغ کرد و مدعی شد که “عکس های تمیز تر و واضح تری” ارائه دهد. با این حال می‌دانیم که گوگل از زمان پیکسل اصلی “تنظیم روشنایی” کرده است. ما فقط می توانیم انتظار افزایش پیشرفت در این قسمت را داشته باشیم.

نکته قابل توجه اینجاست: با استفاده از دوربین گوشی Google Pixel 5 اکنون می توانید با Night Sight عکس های پرتره بگیرید. در حال حاضر گوشی های هوشمند زیاد وجود ندارند که بتوانند این دو ویژگی را با هم داشته باشند، بنابراین این یک جنبه جالب است: دوربین نه تنها باید سوژه را محاسبه کند و هم اثر بوکه ترکیبی ایجاد کند، بلکه می تواند این کار را با نور محدود موجود نیز انجام دهد.

دوربین گوشی Google Pixel 5

 

gsmarena 001 1 - دوربین گوشی Google Pixel 5 با ویژگی های جدید ارائه شد

 

نور پرتره ویژگی جدیدی است که در گوشی جدید گوگل پیکسل 5 به شما امکان می دهد چهره سوژه را در جاهایی که ممکن است سایه بیش از حد وجود داشته باشد روشن کنید یا سوژه کاملاً روشن باشد و نور زیادی دریافت کرده باشد. می توانید به صورت دستی مکانی را در عکس انتخاب کنید تا چهره شما را روشن کند و با بروز شدن Google Photos می توانید این کار را با عکس های قدیمی هم انجام دهید.

 

gsmarena 002 1 - دوربین گوشی Google Pixel 5 با ویژگی های جدید ارائه شد

 

در دوربین فیلمبرداری، سه حالت تثبیت کننده جدید وجود دارد: قفل شده ، فعال و Cinematic Pan. مورد آخر موردی است که گوگل بیشترین تمرکز را در جریان جریان مستقیم داشته است. گوگل می گوید برای طراحی حالت Cinematic Pan، نکاتی را از کارگردانان هالیوود و فیلمبرداری فیلم های YouTube گرفته است. این حالت اساساً با سرعت 60 فریم در ثانیه فیلمبرداری می کند و سپس سرعت فیلم را با سرعت 2X کاهش می دهد تا فیلم های روانتر و چشمگیر تری ایجاد کند.

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.