تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

وان پلاس ۹ پرو با قابلیت مقاومت در برابر آب و گرد و غبار

وان پلاس ۹ پرو مقاومت در برابر آب و گرد و غبار

در سری گوشی های پرچمدار OnePlus 8 تنها مدل وان پلاس 8 پرو بود که از قابلیت مقاومت در برابر آب و گرد و غبار بهره میبرد. این گوشی اولین دستگاه از شرکت وان پلاس است که با استاندارد IP 68 روانه بازار شده است و مدل استاندارد آن یعنی وان پلاس ۸ این ویژگی را ندارد. به تازگی خبر میرسد که پرچمداران سری OnePlus 9 نیز سیاستی مشابه مدل های نسل قبل را دنبال میکنند و به این ترتیب تنها مدل وان پلاس ۹ پرو با قابلیت مقاومت در برابر آب و گرد و غبار ارائه میشود.

وان پلاس ۹ پرو مقاومت و در برابر آب و گرد و غبار

وان پلاس ۹ پرو مقاومت و در برابر آب و گرد و غبار
OnePlus 9

طبق اطلاعاتی که Max Jambor از سری جدید OnePlus 9 منتشر کرده، گوشی وان پلاس ۹ پرو با استاندارد IP68 و مقاومت در برابر آب و گرد و غبار به بازار می آید. او همچنین میگوید دو مدل دیگر این خانواده یعنی وان پلاس 9 و وان پلاس 9 ای به صورت رسمی از استاندارد IP 68 استفاده نمیکنند. در واقع درجه بندی IP طبق استانداردهای کمیسیون بین المللی الکتروتکنیکال، یک کد محافظت در برابر نفوذ است که درجه حفاظت داده شده به محفظه التریکی یا مکانیکی را ارائه میدهد. بر اساس نوع و شدت نفوذ درجه بندی استاندارد IP نیز متفاوت خواهد بود.

همان طور که اشاره شد OnePlus 9 Pro با استاندار IP 68 همراه است و این استاندارد به این معنی است که دستگاه ها میتوانند در برابر آب و گرد و غبار و خاک و شن مقاومت کنند. مطابق با این ویژگی گوشی تا عمق یک و نیم متر زیر آب و به مدت سی دقیقه دوام می آورد.

گوشی های شرکت وان پلاس در گذشته نیز از مقاومت در برابر آب برخوردار بوده اند ولی به طور رسمی امتیاز استاندارد IP را دریافت نکرده اند. به این ترتیب مدل های دیگر وان پلاس ۹ به طور رسمی استاندارد مقاومت در برابر گرد و غبار و آب را در مشخصات خود نمیبینند ولی امکان بهره گیری از این قابلیت وجود دارد. انتظار داریم سری OnePlus 9 با سه گوشی جدید و با بهره گیری از پردازنده اسنپدراگون 888 در نیمه اول سال 2021 به بازار عرضه شود. با تیک ست همراه باشید تا بروزترین اخبار گوشی های پرچمدار وان پلاس را به اطلاع شما برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.