تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

۵ مورد مهمی که از گوشی های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ انتظار داریم

تغییراتی که در گوشی های سامسونگ ۲۰۲۱ انتظار داریم

سال ۲۰۲۰ برای کمپانی سامسونگ سالی پر از فراز و نشیب بود، در سال گذشته با انتشار دستگاه های گلکسی زد فولد ۲، گلکسی اس ۲۰ اف ای و سری گلکسی A موفقیت های بسیاری را کسب کرد. با این حال فروش در خط اصلی گلکسی اس ۲۰ انتظارات را برآورده نکرد. علاوه بر این سری گلکسی نوت نیز فروش چشمگیری نداشت، با این تفاسیر میخواهیم بدانیم باید چه انتظاراتی از گوشی های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ داشته باشیم.

۲۰۲۰ ثابت کرد که سامسونگ آماده است تا ۹۰ درصد از تمرکز خود را معطوف بازار گوشی های پرمیموم و پرچمدار کند. بیشتر پیروزی های بزرگ این غول کره ای حول گوشی های ارزان قیمت بود. در این بین بیماری همه گیر COVID-19 هم سهم زیادی در فروش پایین سامسونگ داشته است. در هر صورت سامسونگ متوجه شده که که همه به یک گوشی ۱۰۰۰ دلاری نیاز ندارند و یا توانایی پرداخت این مبلغ را ندارند.

رتبه بندی بهترین گوشی های سری گلکسی S سامسونگ

۵ مورد مهمی که از گوشی های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ انتظار داریم

 

در سال ۲۰۲۱ سامسونگ به کاهش و کنترل بیشتر قیمت ها احتیاج دارد. در بخش دستگاه های تاشو، باید فعالیت بیشتری از سامسونگ در بازار دستگاه های فولد ببینیم که در حال حاضر کاملاً بر آن تسلط دارد. در تیک ست قصد داریم به بررسی ۵ مورد مهمی که از گوشی های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ انتظار داریم بپردازیم.

 

1. تمرکز بیشتر بر ارزش

گوشی های ۲۰۲۱ سامسونگ

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ گوشی هایی را منتشر کرد که به مراتب بهتر از S20 FE بودند ، اما هیچ تلفن دیگری نسبت اعتدال را از نظر ارزش خرید و مشخصات ارائه نمی دهد. این گوشی به دلیل قیمت مناسب و مشخصات قابل قبولی که دارد، یکی از محبوب ترین ها در سال ۲۰۲۰ به حساب می آید.

گلکسی S20 FE سامسونگ به طرز شگفت آوری دوست داشتنیست!

علاوه بر این گوشی های اقتصادی و مقرون به صرفه سامسونگ به ویژه سری گلکسی M، گلکسی A و گلکسی F از نظر منتقدان و هم از نظر تجاری خوب ظاهر شدند. برعکس سری های پرچمدار و قدرتمند گلکسی S و نوت نسبتاً ضعیف ظاهر شدند.

معمولا سامسونگ در ارائه دستگاه های عالی با قیمت مناسب عملکرد بهتری دارد. با ورود به سال ۲۰۲۱ امیدواریم سامسونگ بتواند تمرکز خود را حتی بیشتر روی پیشنهادات ارزشمند خود قرار دهد. گوشی های گلکسی اس و پیشنهادات اولترا گزینه های جذابی هستند، اما همچنین از نظر مالی درگیر هستیم و به راحتی نمی توانیم هزینه ۱۴۰۰ دلار برای یک گوشی را توجیه کنیم. مخصوصا وقتی که یک گوشی متفاوت تمام ویژگی هایی که برای ما مهم است را به معنای واقعی کل یک چهارم قیمت ارائه می دهد.

 

2. استفاده از طرح و ایده های بهتر برای گوشی های تاشو

پیش از این نیز سامسونگ خبر از گوشی های فولد بیشتری در آینده داده است. برخی از این دستگاه های تاشو مقرون به صرفه تر خواهند بود، اما ارزان نیستند. سامسونگ می تواند تمام دستگاه های تاشو جهان را تولید کند، اما باید کار بهتری انجام دهد تا ما را متقاعد کند که چرا باید آنها را بخواهیم.

جدا از باز و بسته شدن یک گوشی فولد و داشتن یک صفحه نمایش به اندازه یک تبلت در جیب، واقعا دستگاه های تاشو چه مزایایی دارند؟ این امر به دلیل عدم پشتیبانی از نمایشگرهای اندازه تبلت و برنامه های متمرکز بر تبلت، واقعیت نیاز به بازار تبلت های اندرویدی را تغییر نمی دهد.

بهترین تبلت های اندرویدی سال 2020 میلادی و رتبه اول گلکسی تب S7 پلاس

سامسونگ در بخش تبلیغات و ایجاد نرم افزارهای پشتیبان گوشی های تاشو باید قوی تر عمل کند تا مشتری نیاز به یکی از این گوشی های فولد را احساس کند. اگر سامسونگ بخواهد در سال ۲۰۲۱ دسته ای از گوشی های تاشو را بفروشد، این موارد باید اولویت اصلی آن باشد. همچنین باید سخت تلاش کند تا طرح های موجود خود را بهتر، با دوام تر و ارزان تر کند. ما برای انتخاب به تعداد زیادی سبک مختلف تاشو نیاز نداریم، ما به یکی دو مورد نیاز داریم که به خوبی کار کنند و چند سال قبل از شکستن دوام داشته باشند. در این صورت و فقط در این صورت سامسونگ توجه مردم را جلب می کند.

با توجه به اینکه هنوز تقریباً هیچ رقابتی در این فضا وجود ندارد، این مورد باید مهمترین تمرکز سامسونگ باشد.

 

3. رابط کاربری سبکتر

نکات منفی زیادی در تاریخچه پوسته های اندرویدی سامسونگ وجود داشته است و مردم از TouchWiz بیزار بودند. سامسونگ متوجه این موضوع شد و رابط کاربری را نرم و روانتر و منسجم تر کرد. این یک پیشرفت بود اما هنوز آنطور که بسیاری دوست داشتند نشد. سپس  طراحان معایب را اصلاح کردند و کاربران را با عرضه‌ی One UI خوشحال کردند.

تاریخ انتشار رابط کاربری One UI 3.0 و ویژگی های آن

هرچه سامسونگ پوسته های اندرویدی خود را کمتر کند، به نظر می رسد که کاربران راضی تر هستند. مسلماً سامسونگ نمی تواند ساعت را برگرداند و One UI را بیشتر شبیه Pixel UI یا Oxygen OS کند، اما می تواند روند کار سخت را برای ایجاد یک نرم افزار زیبا، روان و کم نفوذ ادامه دهد.

در سال ۲۰۲۱ امیدواریم One UI 4.0 ما را با تجربه بی نظیر اندروید آشنا کند. همه ما خواهان قدرت مطلق تلفن هایمان هستیم و عاشق این هستیم که بدانیم هر کاری که بخواهیم می توانیم انجام دهیم. سامسونگ همیشه در ارائه آن مهارت داشته است.

 

4. گوشی های جمع و جور اما قدرتمند

گوشی های ۲۰۲۱ سامسونگ

سامسونگ به طرز باورنکردنی به ارائه تجربه عالی یک گوشی کوچک در سال ۲۰۱۹ با ساخت گلکسی S10e نزدیک شد. به هر دلیلی، کمی بعد به تولید خط “e” خاتمه داد و در سال ۲۰۲۰ به تولید دستگاه های با ابعاد بزرگ ادامه داد.

بررسی تخصصی گوشی Samsung Galaxy S10e سامسونگ گلکسی اس 10 ای

گوگل پیکسل 4a، پیکسل ۵، اپل آیفون SE، آیفون ۱۲ مینی و حتی سونی اکسپریا 5 II ثابت کردند که بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال گوشی های هوشمند جمع و جورتر هستند.

مشکل گوشی های با سایز کوچک، البته به غیر از از آیفون ۱۲ مینی و اکسپریا 5 II، این است که اکثر گوشی های جمع و جور به اندازه دستگاه های بزرگتر قدرت ندارند. سامسونگ بیش از سایر تولیدکنندگان اندروید در موقعیتی قرار دارد تا سرانجام این مشکل را در سال ۲۰۲۱ حل کند.

 

5. اگزینوس کمتر، کوالکام بیشتر

گوشی های ۲۰۲۱ سامسونگ

عصبانیت کاربران نسبت به پردازنده های اگزینوس را بارها و بارها شنیده ایم. سامسونگ گوشی های یکسانی را با قیمت های یکسان در مناطق مختلف جهان می فروشد، در صورتی که این گوشی ها کیفیت پردازش بسیار متفاوتی دارند. در سال ۲۰۲۱ امیدواریم این روند مسخره پایان یابد یا اینکه به حداقل برسد.

پردازنده های اگزینوس قرار است که بهتر شوند. اگرچه ما هنوز اثری از آن را ندیده ایم، شایعات حاکی از آن است که اگزینوس ۲۱۰۰ در آینده پاسخ سامسونگ به اسنپدراگون ۸۸۸ کوالکام خواهد بود.

شایعاتی وجود دارد که حداقل یک گوشی از سامسونگ در سال ۲۰۲۱ بدون توجه به بازار و به صورت عرضه‌ی جهانی، مجهز به پردازنده کوالکام خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.