تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ و تسلط کامل بر بازار گوشی های هوشمند تاشو در سال 2020

بازار گوشی های هوشمند تاشو سال 2020

شرکت سامسونگ در سال 2020 روی بازار گوشی های هوشمند تاشو تسلط کامل داشت و توانست سهام 90 درصدی از فروش این اسمارت فون ها را با فاصله زیاد نسبت به دیگر تولید کنندگان به دست بیاورد. البته در سال 2021 با تغییرات زیادی همراه خواهد بود چرا که با رشد بازار گوشی های تاشو و تنوع بیشتر آن ها رقابت بین شرکت های بزرگ بیشتر میشود.

بازار گوشی های هوشمند تاشو سال 2020

بازار گوشی های هوشمند تاشو

مطابق با گزارش منتشر شده از DSCC محموله های نمایشگر تاشو در سال 2020 نسبت به سال 2019 حدود 454 درصد رشد داشته و به تعداد 3.1 میلیون دستگاه در سال جاری میلادی رسیده است. این مطلب پیش بینی میکند برای سال آینده نیز محموله های نمایشگرهای تاشو با رشد 394 درصدی مواجه خواهند شد. این رقم در واقع کمتر از پیش بینی های اولیه است، چرا که مشکلات بوجود آمده برای هوآوی در پی تحریم های امریکا مانع از ورود گوشی میت ایکس ۲ در فصل آخر 2020 به بازار جهانی گوشی های هوشمند تاشو شد.

شرکت سامسونگ امسال تقریبا در بازار گوشی های هوشمند تاشو بدون رقیب بود و با ارائه اسمارت فون های گلکسی زد فلیپ و گلکسی زد فولد ۲ که از نظر حمل و نقل و درآمد بهترین اسمارت فون های انعطاف پذیر 2020 بودند توانست سهم عمده بازار را به دست بیاورد. بر این اساس گلکسی زد فولد ۲ حدود 65 درصد و گلکسی زد فلیپ 5G حدود 27 درصد از سهم فروش بازار اسمارت فون های تاشو را به خود اختصاص داده اند.

به نظر میرسد شرکت سامسونگ تمرکز خود را از سری Note روی محصولات سری Z خود گذاشته است و سال آینده سه اسمارت فون تاشو جدید به بازار عرضه میکند. کره ای ها گوشی های گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ سه و گلکسی زد فولد لایت را برای سال 2021 میلادی برنامه ریزی کرده اند. با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی و گوشی های موبایل مطلع شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.