تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ 120 هرتزی با رزولوشن QHD+

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا

گوشی Samsung Galaxy S21 Ultra بهترین عضو سری گلکسی S21 سامسونگ است. با توجه به اخبار و اطلاعات منتشر شده انتظار داریم خانواده Galaxy S21 اوایل سال 2021 وارد بازار شوند. به تازگی اخباری از یک منبع چینی منتشر شده است که ادعا میکند نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ از نرخ نوسازی 120 هرتزی و رزولوشن QHD+ یا 2K پشتیبانی میکند.

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا
گلکسی اس 21 اولترا

استفاده از نمایشگر 2K در گوشی گلکسی S21 اولترا سامسونگ نشان میدهد کره ای ها در سال 2021 نیز برنامه ای برای ارائه نمایشگرهای 4K در محصولات خود ندارند. این در حالی است که نرخ نوسازی 120 هرتزی توسط نمایشگرهای سامسونگ دیسپلی در تمامی رزولوشن ها پشتیبانی میشود و تا 1440 پیکسل نیز در دسترس خواهد بود.

مشخصات کامل دوربین گلکسی اس 21 اولترا

برخی از کارشناسان امیدوار بودند که سامسونگ در محصولات سال 2021 خود از نمایشگرهای 4K استفاده کند. در صورتی که اخبار منتشر شده پیرامون Samsung Galaxy S21 Ultra عکس این مطلب را عنوان میکنند. در مورد نمایشگرهای 4K باید گفت که تا امروز شرکت سونی آزمایش های مختلفی انجام داده است که تا به امروز به نتیجه دلخواه نرسیده است. با توجه به وضعیت حال حاضر VR موبایل، به نظر میرسد کره ای های سامسونگ انگیزه ی زیادی برای حرکت از نمایشگرهای 2K به سمت نمایشگرهای 4K ندارند.

نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا سامسونگ در صورت پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتزی و رزولوشن QHD+ اولین گوشی کره ای ها با چنین کیفیتی خواهد بود. همچنین با توجه به پیشرفت های سامسونگ دیپسلی در تولید پنل های کوچک، به نظر میرسد تنها دلیلی که مانع استفاده از نمایشگرهای 4K در محصولات کره ای میشود صنعت رسانه است. چرا که به جز محتوای VR، مسائل مالی و هزینه های اضافی تبدیل نمایشگر 2K به 4K به ترتیبی نیست که مانع سامسونگ شود.

پشتیبانی از نرخ نوسازی 120 هرتزی و رزولوشن 2K تنها در نمایشگر گلکسی اس ۲۱ اولترا ارائه میشود. در این گزارش از مدل های دیگر سری گلکسی اس 21 یعنی گلکسی S21 و گلکسی S21 پلاس مطلبی عنوان نشده است و احتمالا این دو گوشی از قابلیت مدل اولترا پشتیبانی نمیکنند. در روزهای آینده برای شنیدن اخبار بیشتر از سری پرچمدار Samsung Galaxy S21 با تیک ست همراه باشید.

منبع sammobile
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.