تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21 احتمالا با قلم S Pen عرضه میشوند

سامسونگ گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21

هفته های گذشته گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد 2 رسما رونمایی شد. هنوز زمان زیادی از این رونمایی نگذشته که کارشناسان در حال پیش بینی جانشین این گوشی هستند. بر این اساس گفته میشود گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد 3 احتمالا با قلم S Pen عرضه میشود. برای استفاده از این قلم سامسونگ باید شیشه محافظ Galaxy Z Fold 2 را کمی ضخیم تر کند. برای اینکه نوک قلم S Pen به نمایشگر گوشی آسیب نرساند. امسال به دلیل ضخامت پایین UTG استفاده شده در زد فولد 2 امکان استفاده از S Pen وجود نداشت. همچنین به نظر میرسد پرچمدار بعدی سامسونگ گلکسی اس 21 نیز با قلم S Pen به بازار می آید.

شایعه استفاده از قلم S Pen در گوشی های تاشو جدید سامسونگ مربوط به زمان حال نیست. قبل از رونمایی Galaxy Z Fold 2 صحبت های زیادی مبنی بر استفاده از قلم S Pen در آن میشد. اما به دلیل محدودیت های فنی این امر میسر نشد. در واقع شیشه محافظ گلکسی زد فولد 2 ضخامت کمی داشت و نوک قلم ممکن بود به آن آسیب برساند.

سامسونگ گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21 با قلم S Pen عرضه خواهند شد

 

قلم S Pen در گلکسی زد فولد 3 و گلکسی اس 21

 

شرکت سامسونگ در سری گلکسی نوت از فناوری تشدید الکترومغناطیسی برای استفاده از قلم استفاده میکند. امکان استفاده از این ویژگی در گوشی های تاشو به نظر سخت میرسد. به همین دلیل سامسونگ باید به دنبال راه حل دیگری برای استفاده از قلم در سامسونگ گلکسی زد فولد 3 باشد. به نظر میرسد کره ای ها برای حل این مشکل در گوشی های تاشو جدید خود فناوری AES را جایگزین EMR کنند.

هردو فناوری AES و EMR مزایا و معایب خاص خود را دارند. در کل ولی AES عملکرد کلی بهتری را در هزینه های تولید ارائه میدهد. البته که این فناوری احتمالا امکان استفاده از S Pen را در سامسونگ گلکسی زد فولد 3 فراهم میکند.

همچنین پرچمدار جدید سامسونگ گلکسی اس 21 ممکن است اوایل ژانویه وارد بازار شود. گفته میشود احتمالا این گوشی جدید سامسونگ در تمامی مدل ها یا برخی مدل های برتر از قلم S Pen پشتیبانی خواهد کرد. البته هنوز خبر قطعی ای در این مورد وجود ندارد.

UTG مورد استفاده در Galaxy Z Fold 3 دوبرابر نسل قبلی است.

سامسونگ در Galaxy Z Fold 2 از شیشه محافظ UTG با ضخامت 30 میکرون استفاده کرده بود. برای اینکه در گلکسی زد فولد 3 امکان استفاده از قلم فراهم شود این ضخامت حداقل باید دو برابر شده باشد. به هر حال باید منتظر روزهای آینده بمانیم و ببینیم پرچمداران آینده سامسونگ با چه قابلیت هایی به بازار می آیند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.