تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گوشی گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ احتمالا با صفحه کلید کشویی معرفی خواهد شد

گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ

شرکت سامسونگ امسال گوشی گلکسی زد فولد ۲ را رسما وارد بازار کرد. این گوشی جانشین نسل قبلی خود Galaxy Z Fold شد که با ایرادات زیادی همراه بود. در واقع Samsung Galaxy Z Fold 2 با پیشرفت های زیادی در طراحی و عملکرد نسبت به مدل قبلی رونمایی شد. به تازگی خبر میرسد احتمالا گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ با صفحه کلید کشویی همراه خواهد بود. این موضوع با مشخص شدن حق ثبت اختراعی تازه در مورد Samsung Galaxy Fold 3 عنوان میشود.

Samsung Galaxy Z Fold 3

 

گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ
صفحه کلید گلکسی زد فولد 3

 

گلکسی زد فولد 3 با سه نمایشگر

این که سامسونگ بخواهد از صفحه کلید کشویی در گلکسی زد فولد ۳ استفاده کند هنوز مشخص نیست. در سال 2018 سامسونگ دیسپلی یک حق اخترع در دفتر مالکیت معنوی کره KIPO ثبت کرده بود. اسناد این حق اختراع در ژوئیه 2020 منتشر شد که از هشت طرح گوشی هوشمند و توضیح مختصری درباره هرکدام خبر میداد. طبق گزارش LetGoDigital حق ثبت اختراع مورد بحث به یک گوشی هوشمند تاشو مربوط میشود. با توجه به اسناد مشاهده میشود که این گوشی در حالت تاشو هم بسیار نازک است. بر این اساس LetsGoDigital طرح سه بعدی ای از این محصول را ارائه کرده است.

وقتی به رندرها نگاه میکنیم میبینیم که گوشی تاشو سامسونگ توسط دو لولا در دو محل مختلف تا میشود. به این ترتیب در واقع دستگاه به سه قسمت تقسیم میشود. باز شدن این لولاها گوشی را به اندازه یک تبلت میکند و در حالت تاشو نیز ضخامت کمی را شاهد هستیم. نمایشگرهای مختلف Galaxy Z Fold 3 ممکن است هنگام تا شدن ویژگی های دیگری نیز ارائه دهند. از جمله نمایش اعلان برنامه های شبکه اجتماعی و یا پیام رسان. برای محافظت بیشتر از نمایشگر گوشی سامسونگ از شیشه UTG نیز استفاده خواهد کرد.

گلکسی زد فولد 3 با دوربین سلفی زیر نمایشگر

جالب ترین نکته در مورد گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ اما استفاده از صفحه کلید کشویی است. با توجه به تصاویر در زیر نمایشگر این گوشی یه صفحه کلید تعبیه شده است. این صفحه کلید داخل یکی از نمایشگرهای کناری گوشی قرار خواهد گرفت و دارای قالب کامل QWERT است. استفاده از چنین قابلیتی گوشی تاشو سامسونگ را به یک مینی لپ تاپ جذاب برای تایپ تبدیل میکند. البته هنوز هیچ خبری به صورت رسمی اعلام نشده است و صرفا حق اختراع ثبت شده این اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است. بنابراین برای شنیدن خبرهای بیشتر از Galaxy Z Fold 3 باید منتظر روزهای آینده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.