تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

پتنت گوشی جدید سامسونگ نمایشگر انعطاف پذیر و بلندگوهای پاپ آپ را نشان میدهد

پتنت گوشی جدید سامسونگ

زمانی که صحبت از گوشی های هوشمند تاشو میشود باید سامسونگ را یکی از برترین ها دانست. چرا که این شرکت سال گذشته گوشی گلکسی زد فولد را روانه بازار کرد. امسال نیز سامسونگ با گوشی تاشو Galaxy Z Fold 2 وارد بازار اسمارت فون ها شد. به تازگی پنت گوشی جدید سامسونگ نشان میدهد کره ای همچنان به دنبال ساخت گوشی های تاشو هستند. حق اختراع جدید ثبت شده توسط سامسونگ یک گوشی با نمایشگر انعطاف پذیر و بلندگوهای پاپ آپ را نشان میدهد.

پتنت گوشی جدید سامسونگ در WIPO ثبت شده است. این سند 35 صفحه ای است و در فوریه امسال به ثبت رسیده و پانزدهم اکتبر 2020 منتشر شده است. تصاویر یک طرح جعبه ای با گوشی های گرد شبیه سری iPhone 12 را نشان میدهند. پنل جلویی و پشتی گوشی در تصاویر مشخص است و دوربین جلو به انتهای پشتی پنل جلویی چسبیده است.

پتنت گوشی جدید سامسونگ

 

پتنت گوشی جدید سامسونگ

 

با توجه به تصاویر منتشر شده نمایشگر گوشی جدید سامسونگ انعطاف پذیر است. به همین خاطر قسمت بالایی نمایشگر به سمت بالا حرکت میکند و احتمالا توسط مکانیزمی در داخل تا میشود. به این ترتیب یک محفظه برای قرارگیری بلندگوهای داخلی دستگاه به وجود می آید. در واقع طرح سه بعدی منتشر شده در LetsGoDigital ایده بهتری را از ظاهر دستگاه به ما نشان میدهد. سند در دسترس گرفته از این محصول محافظ پلاستیکی نمایشگر را نشان میدهد. در واقع به نظر میرسد پلی آمید بی رنگ مورد استفاده در گلکسی زد فولد باشد. هرچند که احتمال استفاده از UTG نیز وجود دارد.

با توجه به تصاویر پتنت گوشی جدید سامسونگ بلندگوهای گوشی نزدیک به کناره ها تعبیه شده اند. به این ترتیب در سه طرف قسمت بالایی دریچه هایی وجود دارد. این حالت در حالی که نمایشگر به صورت کامل خم میشود برای ایجاد جلوه صوتی مورد نظر در دسترس قرار میگیرد و باز میشود. برای بار اول نیست که در گوشی های هوشمند چنین روندی برای افزایش صدای دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع این اتاق تشدید پیشتر در LG G7ThinQ نیز به کار گرفته شده بود.

در مورد گوشی جدید سامسونگ اما اگر این طرح برای اجرا انتخاب شود میتواند محصول جذابی باشد. با استفاده از نمایشگر انعطاف پذیر، بلندگوهای پاپ آپ، فن خنک و موارد دیگر. کره ای ها مدتی است که روی گوشی های تاشوی مجهز به قلم S Pen کار میکنند. بعید نیست که این شرکت پیشرو در زمینه فناوری و موبایل به زودی به این قابلیت دست پیدا کند. به هر حال پتنت موجود تنها یک طرح ثبت شده است و هنوز دقیق مشخص نیست که سامسونگ قصد ساختن آن را دارد یا خیر.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.