تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ پنل های OLED بیشتری برای آیفون های 2021 اپل ارسال میکند

پنل های OLED سامسونگ

چند هفته پیش شرکت اپل گوشی های آیفون ۱۲ را در چهار مدل مختلف وارد بازار کرد که در تمامی مدل ها از نمایشگرهای OLED به جای نمایشگرهای LCD استفاده شده است. این برای اولین بار است که تمام اعضای خانواده گوشی های آیفون به پنل های OLED مجهز میشوند. انتظار میرود سال آینده و با افزایش تقاضا برای خرید گوشی های iPhone 12 شرکت اپل به تعداد بیشتری نمایشگر OLED احتیاج داشته باشد، بر همین اساس شرکت سامسونگ تعداد زیادی از پنل های مورد نیاز را تامین میکند.

پنل های OLED سامسونگ برای آیفون های سال 2021

پنل های OLED سامسونگ

پیش بینی میشود سال آینده شرکت اپل حدود 160 تا 180 میلیون واحد گوشی آیفون به فروش برساند. این گوشی ها شامل سری آیفون 12 و آیفون 13 میشوند که از پنل های OLED استفاده خواهند کرد، بر همین اساس سامسونگ وظیفه تامین بخش عمده ای از این نمایشگرها را به عهده دارد.

مطابق با گزارشی که The Elec منتشر کرده، شرکت سامسونگ انتظار دارد برای سال 2021 میلادی پنل های OLED حدود 140 میلیون واحد آیفون را برای شرکت اپل ارسال کند. بر همین اساس پیش بینی میشود ال جی دیسپلی حدود 30 میلیون نمایشگر OLED برای اپل بسازد و حدود 10 میلیون پنل OLED دیگر نیز به احتمال فراوان توسط شرکت چینی BOE تامین میشود.

در گزارش به دست رسیده کره ای ها ادعا میکنند که اپل حدود 10 میلیون از پنل های OLED مورد نیاز گوشی های آیفون را از شرکت BOE تهیه میکند در صورتی که خود این شرکت چینی انتظار فروش حدود 20 میلیون واحد نمایشگر را دارد. البته هنوز مشخص نیست که اپل قصد همکاری با این شرکت چینی را در سال آینده داشته باشد، چرا که در آخرین آزمایش ها این شرکت موفق به کسب استانداردهای مورد نیاز نشده بود.

انتظار داریم نمایشگرهای گوشی های آیفون ‍۱۳ نسبت به آیفون ۱۲ با پیشرفت هایی همراه باشد، طبق گزارش منتشر شده دو مدل از چهار مدل iPhone 13 از ترانزیستورهای لایه نازک اکسید پلی کریستالی با درجه حرارت پایین استفاده میکنند که برای تهیه پنل های مورد نظر BOE از دو شرکت سامسونگ و ال جی عقب تر است. با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی و گوشی ها موبایل با خبر شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.