تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ در سری گلکسی S21 از باتری های چینی استفاده می کند

سامسونگ برای تامین باتری های مورد نیاز برای گوشی های هوشمند پرچم دار خود، تمایل دارد تا علاوه بر شرکت سامسونگ SDI، باتری گوشی های هوشمند  را از چندین تامین کننده تهیه کند. اکنون این کشور به دنبال باتری هایی است که در داخل سری گلکسی S21 آن قرار دارند و به طور آزمایشی به نام های گلکسی S21، گلکسی +S21 و گلکسی S21 اولترا نامیده می‌شوند.

گفته می شود که این شرکت باتری‌ های مورد نیازخود را برای سری گلکسی S21 از شرکت Amperex Technology Limited تهیه می کند. Samsung SDI نیز در چرخه تامین کننده این باتری ها قرار خواهد گرفت. این اولین بار نیست که این شرکت اقدام به خرید باتری از Amperex می کند.

Amperex تأمین کننده باتری سری گلکسی S21

سامسونگ پیش از این هم، باتری های شرکت Amperex را برای دستگاه های ارزان قیمت در سری گلکسی A و گلکسی M تهیه کرده است. Amperex همچنین باتری هایی را برای برخی از گوشی های هوشمند پرچم دار مانند سری گلکسی S9 فراهم کرده است. Amperex Technology Limited تولید کننده بسیار قابل توجهی در باتری های کوچک از نوع کیسه ای است که برای دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود. سهم بازار آن در سال 2019، 17.1 درصد بود که پس از Samsung SDI و LG Chem به ترتیب با 28.4 و 19.5 درصد در رتبه سوم قرار گرفت.

این رویکرد سامسونگ احتمالاً یک اقدام برای کاهش هزینه و برای افزایش مقرون به صرفه بودن در سری پرچم داران بعدی است. گفته می شود Amperex برای هر سه مدل سری گلکسی S21 باتری تهیه می کند. گزارش های قبلی حاکی از آن است که گلکسی S21، گلکسی +S21 و گلکسی S21 اولترا از باتری های 4000 میلی آمپر، 4800 میلی آمپر و 5000 میلی آمپر بهره می برند. فقط گلکسی +S21 افزایش جزئی خواهد داشت در حالی که سایر مدل ها ظرفیت دقیقاً مشابه نمونه های قبلی خود را دارند.

در گواهینامه های تولیدی که قبلاً ظرفیت باتری برای سری گلکسی S21 مشخص شده بود، Amperex نیز به عنوان شرکت تولید کننده ذکر شده است. اینکه سامسونگ چگونه سفارشات را بین عرضه کنندگان مختلف تقسیم می کند، یک معما است. احتمالاً به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت و مهم نیست که کدام شرکت باتری داخل گلکسی S21 شما را تأمین کند زیرا واقعاً تفاوتی ایجاد نمی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.