تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شرکت سونی مجوز همکاری با هوآوی برای تامین سنسورهای دوربین را دریافت کرد

همکاری شرکت سونی و هوآوی

شرکت هوآوی از زمان اعمال تحریم ها و محدودیت های امریکا با مشکلات زیادی روبه رو شده است. چینی ها در تامین قطعات مورد نیاز دستگاه های هوشمند خود با بحران مواجه شدند. شرکت های مختلف تامین قطعات دستگاه های هوشمند به منظور همکاری با Huawei باید از دولت امریکا مجوز دریافت کنند. به تازگی خبر میرسد شرکت سونی مجوز همکاری با هوآوی برای تامین سنسورهای دوربین را دریافت کرد.

همکاری شرکت سونی و هوآوی

 

همکاری شرکت سونی و هوآوی

 

شرکت های زیادی برای همکاری با هوآوی از دولت ایالات متحده درخواست مجوز کرده اند. در روزهای گذشته شنیدیم که سامسونگ دیسپلی مجوز همکاری با Huawei را دریافت خواهد کرد. در آخرین تحولات در این زمینه شرکت سونی و Omnivision برای تامین قطعات هوآوی مجوزهای لازم را دریافت کردند.

شرکت های سونی و Omnivision از بزرگترین تولید کننده های سنسورهای دوربین در دنیا هستند. در واقع سونی را باید پیشروترین شرکت تامین کننده سنسورهای دوربین در دنیا نامید. شرکت Omnivision نیز بعد از سامسونگ سومین شرکت بزرگ تامین کننده تجهیزات دوربینی است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر کالیفرنیا واقع شده و از سال 2014 توسط یک نهاد چینی مستقر در چین خریداری شده است.

شرکت هوآوی و تراشه های اسنپدراگون

دریافت مجوز شرکت سونی برای همکاری با هوآوی برای چینی ها میتواند بسیار خوشایند باشد. به این ترتیب هوآوی میتواند به تولید گوشی های هوشمند با تنظیمات دوربینی پیشرفته ادامه دهد. یکی از عوامل موفقیت گوشی های سری Mate و P هوآوی در بازار اسمارت فون ها عملکرد فوق العاده دوربین آن هاست.

به غیر از این دو شرکت، کمپانی های اینتل و AMD و سامسونگ دیسپلی نیز به دنبال دریافت مجوز هستند. سامسونگ دیسپلی قصد دارد برای شرکت هوآوی پنل های OLED تهیه کند. همچنین شرکت های Intel و AMD نیز در تهیه چیپست لپ تاپ های هوآوی قصد همکاری با این غول چینی دنیای تکنولوژی را دارند. به هرحال تمامی این شرکت ها برای همکاری با هوآوی نیازمند دریافت مجوز از دولت امریکا هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.