تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس از آزمایش DxOMark امتیاز 130 دریافت کرد

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس

دیروز در تیک ست برای شما نوشتیم که گوشی iPhone 12 Pro در تست دوربین DxOMark با کسب 128 امتیاز رتبه چهارم این آزمایش را به دست آورد. به تازگی دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس نیز در تست DxO شرکت کرده و با کسب امتیاز کلی 130 جایگاه چهارم را از مدل پرو آیفون 12 پس گرفت. گوشی iPhone 12 Pro Max با تنظیمات دوربین سه گانه که همه لنزها 12 مگاپیکسلی هستند و استفاده از سنسور LiDAR به بازار عرضه شده است.

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس
iPhone 12 Pro Max in DxOMark

گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس از نظر دوربین فوق عریض، قابلیت های بزرگنمایی نوری و تثبیت کننده نوری با آیفون 12 پرو تفاوت هایی دارد و همه این پیشرفت ها باعث شد تا با کسب امتیاز 130 در رتبه چهارم رده بندی DxOMark قرار بگیرد. البته که دوبین iPhone 12 Pro Max هنوز هم با بهترین دوربین های این لیست که مربوط به گوشی های هوآوی و شیائومی است فاصله دارد. هوآوی پی ۴۰ پرو و شیائومی می 10 اولترا با اینکه گوشی های جدیدی نیستند از جدیدترین و بهترین مدل آیفون بالاتر هستند و رتبه اول نیز مربوط به پرچمدار جدید هوآوی، میت ۴۰ پرو است.

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس
DxOMark

دوربین آیفون 12 پرو مکس در آزمایش عکسبرداری DxO امتیاز 138 در بخش بزرگنمایی 68 و برای بخش فیلمبرداری 113 امتیاز گرفت. اگر قصد مقایسه این گوشی را با iPhone 12 Pro داشته باشید باید بگوییم که در بخش های مشابه مدل پرو به ترتیب امتیازهای 135 و 66 و 112 را به دست آورده بود.

دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس
دوربین آیفون 12 پرو مکس در DxOMark

در مورد جوانب مثبت دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس باید به فوکوس خودکار سریع و دقیق، نوردهی درست، پرداخت جزئیات بالا در نور مناسب، دامنه دینامیکی گسترده در زمان فیلمبرداری و سیستم تثبیت کننده در زمان ضبط فیلم اشاره کرد. البته دوربین iPhone 12 Pro Max بدون ایراد هم نیست و ضعف هایی دارد که میشود برای مثال از دامنه دینامیکی محدود در زمان عکسبرداری، نویز در تصاویر ثبت شده مخصوصن در شرایط کم نور و رنگ های غیر طبیعی در عکسبرداری HDR صحبت کرد.

همان طور که لیست DxOMark نشان میدهد گوشی آیفون 12 پرو مکس از نظر دوربین بهترین گوشی موجود نیست اما نسبت به مدل مشابه نسل گذشته خود با پیشرفت های مختلفی از هر لحاظ روبه رو شده است.

منبع gizchina
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.