تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ نسبت به اگزینوس ۹۹۰ مصرف انرژی کمتری دارد

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ مصرف انرژی پایین

شرکت سامسونگ در حال کار روی چیپست پرچمدار و قدرتمند Exynos 2100 است که در سری Galaxy S21 به کار گرفته خواهد شد. به تازگی افشاگر معروف Ice Unicerse از طریق توییتی در اکانت رسمی توییتر خود از مصرف انرژی کمتر پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ نسبت به تراشه اگزینوس ۹۹۰ خبر میدهد.

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ با مصرف انرژی پایین

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ مصرف انرژی
Exynos 2100

به جز مصرف انرژی کمتر پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ نسبت به تراشه نسل قبلی سامسونگ، این چیپست جدید از ماندگاری بالاتر و قدرت بیشتری برخوردار است که برای نسل جدید پردازنده های سامسونگ چنین انتظاری نیز میرفت. گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا که به چیپست Exynos 990 مجهز شده است در یک پروژه آزمایشی 55 درصد از انرژی باتری را مصرف میکند در حالی که در آزمایش مشابه گلکسی اس ۲۱ اولترا با Exynos 2100 تنها 22 درصد انرژی از باتری دستگاه میگیرد.

منبع این خبر یعنی Ice Universe هیچ اطلاعی از نوع و نحوه این آزمایش ارائه نداد، در حالی که اسمارت فون ها در انجام فرآیندهای مختلف مصرف باتری متفاوتی دارند. چیپست Exynos 990 با استفاده از فرآیند هفت نانومتری تهیه و تولید شده است در صورتی که تراشه Exynos 2100 با فرآیند پنج نانومتری ساخته شده است.

تراشه Exynos 2100 به عنوان رقیب پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ وارد بازار میشود که اوایل ماه جاری میلادی به صورت رسمی در اجلاس سالیانه کوالکام معرفی شد. این پردازنده امریکایی نیز توسط فرآیند پنج نانومتری تولید شده است و سامسونگ در سری Galaxy S21 خود از هردو چیپست بهره میبرد. پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ برای گوشی های گلکسی اس ۲۱ در بازار اروپا و هند مورد استفاده قرار میگیرد و تراشه اسنپدراگون 888 برای دستگاه هایی که وارد بازار کشورهای چین و امریکا میشوند انرژی لازم را تامین میکند.

پیش بینی میکنیم در روزهای آینده از تراشه Exynos 2100 به صورت رسمی رونمایی شود. اگزینوس ۲۱۰۰ با مصرف انرژی پایین و پیشرفت ها و اصلاحات قابل توجهی روبه رو شده است. در واقع شرکت سامسونگ با اطلاع از کاستی ها و اشکالات محصولات قبلی خود چیپست جدید را با ویژگی های قابل توجهی راه اندازی میکند. با تیک ست همراه باشید تا شما را از جدیدترین و کاملترین اخبار دنیای تکنولوژی و گوشی های موبایل مطلع کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.