تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

حسگر اثر انگشت اولترا سونیک سری گلکسی اس ۲۱ دو برابر سریعتر است

حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۲۱

هرچه به تاریخ چهاردهم ژانویه یعنی زمان رونمایی از جدیدترین پرچمداران سامسونگ نزدیک میشویم اخبار بیشتری از سری Galaxy S21 به گوشی میرسد. در روزهای گذشته تیزر ویدئویی سری گلکسی S21 که با سه عضو Galaxy S21 و Galaxy S21 Plus و Galaxy S21 Ultra معرفی میشود، به خوبی طراحی و ظاهر این دستگاه ها را به ما نشان داد. به تازگی شنیده میشود حسگر اثر انگشت اولترا سونیک استفاده شده در سری گلکسی اس ۲۱ نسبت به گذشته دو برابر سریعتر است.

حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۲۱

حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۲۱
Galaxy S21 Fingerprint

افشاگر معتبر و معروف شبکه اجتماعی توییتر Ice Universe میگوید حسگر اثر انگشت تعبیه شده در گوشی های سری گلکسی اس ۲۱ سامسونگ با افزایش عملکرد و دو برابر شدن سرعت همراه هستند. این اولین ارتقا سنسور اثر انگشت اولترا سونیک از سال 2019 میلادی و استفاده در سری گلکسی اس ۱۰ سامسونگ است. شرکت سامسونگ حسگر اثر انگشت اولترا سونیک شرکت کوالکام را برای اولین بار در سری Galaxy S10 معرفی کرد.

حسگر اثر انگشت اولترا سونیک بر خلاف اسکنرهای نوری از موج صدا برای خواندن اثر انگشت کاربر استفاده میکند. این سنسور در گلکسی اس 10 زیر نمایشگر به کار رفته و زمانی که ناحیه اسکن توسط کاربر لمس میشود، فشار انگشت به پالس الکتریکی ارسال میکند و این نبض حسگر صوتی سه بعدی را که ورودی را میخواند و تایید میکند، تغییر میدهد. با این وجود حسگر اثر انگشت استفاده شده در پرچمداران گذشته سامسونگ آن طور که وعده داده شده بود عمل نکرد و این شرکت با بهبود ویژگی ها و سرعت آن در سری گلکسی اس ۲۱ به دنبال جبران گذشته است.

سنسور اثر انگشت مورد استفاده در سری Galaxy S21 به گفته Ice Universe ابعاد 8 در 8 میلیمتر و مساحت 64 میلیمتری خواهد داشت که این میزان 1.77 برابر ابعاد سنسور گذشته است. به این ترتیب و با بزرگتر شدن منطقه اسکن کاربر میتواند تنها با ضربه زدن روی منطقه حسگر، قفل گوشی خود را با سرعت دو برابر نسبت به نسل گذشته باز کند. به هرحال باید این ویژگی ها و قابلیت ها در عمل نیز به اثبات برسد، با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین اخبار راجع به پرچمدار آینده سامسونگ مطلع شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.