تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گوگل پیکسل ۶ با دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی میشود

گوگل پیکسل ۶ با دوربین سلفی زیر نمایشگر

بسیاری از تولید کنندگان گوشی های هوشمند به دنبال راهی برای استفاده تمام صفحه از نمایشگر اسمارت فون ها هستند. در سال های اخیر روش های مختلفی برای استفاده حداکثر از نمایشگر گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گرفت که از جمله میتوان به طراحی حفره و بریدگی های قطره آب اشاره کرد. استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر اما هدفی است که برای بهره مندی از یک نمایشگر تمام صفحه و بدون هیچ طراحی اضافه ای مورد توجه تولید کنندگان است و به تازیگی شنیده میشود گوگل پیکسل ۶ با استفاده از این فناوری معرفی خواهد شد.

گوگل پیکسل ۶ با دوربین سلفی زیر نمایشگر

پیکسل ۶ دوربین سلفی زیر نمایشگر
Pixel 5

حق اختراع ثبت شده توسط شرکت گوگل نشان میدهد که گوشی هوشمند بعدی آن ها یعنی پیکسل ۶ با دوربین سلفی زیر نمایشگر همراه است. این طرح توسط Patenly Apple برای اولین بار کشف شده و البته چون تنها یک حق اختراع است نمیتوان با اطمینان گفت که چنین دستگاهی درحال تولید است.

حق اختراع ها به طور معمول روش دستیبابی به فناوری های مورد استفاده را توضیح نمیدهند، اما در مورد Google Pixel 6 به احتمال فراوان گفته میشود که از دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره مند خواهد بود، چرا که در گذشته نیز شرکت های تولید کننده دیگر طرح های گوشی های هوشمند خود با استفاده از این فناوری را ثبت کرده اند.

همان طورکه گفتیم حق اختراع به معنی تولید نهایی دستگاه نیست، ولی به نظر میرسد گوگل در حال کار روی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر است و این امکان وجود دارد که در پیکسل ۶ شاهد استفاده از آن باشیم. در صورتی که این اتفاق بیفتد اسمارت فون نسل آینده گوگل نسبت به پیکسل ۵ با یک پیشرفت چشمگیر و قابل توجه همراه خواهد بود.

در حال حاضر تنها گوشی موجود در بازار که از دوربین سلفی زیر صفحه نمایش استفاده میکند Axon 20 5G است. طرح منتشر شده از Pixel 6 به جز استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر در بقیه موارد شبیه به Pixel 5 است و در پنل پشتی خود یک ماژول دوربینی مربع شکل دارد. تیک ست را دنبال کنید تا در روزهای آینده اخبار بیشتری از گوشی پرچمدار آینده گوگل در اختیار شما قرار دهیم.

منبع techradar
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.