تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سری شیائومی می ۱۱ با فناوری عکاسی محاسباتی عرضه میشود

شیائومی می ۱۱ با فناوری عکاسی محاسباتی

شرکت شیائومی در روزهای گذشته با انتشار پوستری رسما تاریخ رونمایی از سری Xiaomi Mi 11 را 28 دسامبر ماه جاری اعلام کرد. با نزدیک تر شدن به زمان معرفی این گوشی های پرچمدار مشخصات فنی و اطلاعات بیشتری از آن ها در فضای مجازی منتشر میشود. به تازگی این شرکت اطلاعات مربوط به بخش دوربین سری شیائومی می ۱۱ را به اشتراک گذاشته و میگوید این دستگاه ها برای ثبت تصاویر از فناوری عکاسی محاسباتی بهره میبرند.

شیائومی می ۱۱ با فناوری عکاسی محاسباتی

شیائومی می ۱۱ فناوری عکاسی محاسباتی
Xiaomi Mi 11

شرکت شیائومی استفاده از فناوری عکاسی محاسباتی را در سری شیائومی می ۱۱ رسما تایید میکند. این فناوری در واقع یک تکنیک ضبط و پردازش تصاویر است که به جای فرآیندهای نوری از محاسبات دیجیتال استفاده میکند. دوربین Xiaomi Mi 11 با استفاده از این فناوری از هوش مصنوعی برای شکستن محدودیت های فیزیکی اپتیک استفاده میکند و با بهره گیری از قدرت محاسباتی تصاویر را به ثبت میرساند، همچنین از از یادگیری عمیق برای پیشی گرفتن از جزئیات قابل مشاهده برای چشم انسان استفاده می کند.

مشخصات کلیدی شیائومی می 11

از فناوری عکاسی محاسباتی برای ثبت تصاویر روشن و با جزئیات دقیق و ارائه رنگ درست در محیط های نامناسب و چالش برانگیز و کم نور استفاده میشود، باید ببینیم گوشی های پرچمدار شیائومی می ۱۱ چگونه این قابلیت را ارائه میدهند. بعضی از ویژگی های شناخته شده عکاسی محاسباتی در اسمارت فون ها از طرف گوگل با ویژگی های Night Sight و از طرف اپل با ویژگی های Night Mode مورد استفاده قرار میگیرد.

مطابق با اطلاعات منتشر شده تا امروز، میدانیم که سری Xiaomi Mi 11 با مجموعه دوربینی سه گانه به بازار می آید که لنز اصلی این مجموعه 108 مگاپیکسلی است که در کنار لنز فوق عریض 13 مگاپیکسلی و سنسور 5 مگاپیکسلی قرار میگیرد و با استفاده از فناوری عکاسی محاسباتی به احتمال تجربه جذابی در ثبت تصاویر به کاربر ارائه میکند. همچنین به تازگی شیائومی رسما اعلام کرد که گوشی های پرچمدار آینده اش از حافظه رم LPDDR5 استفاده میکنند که میتواند سرعت حافظه را تا 6400 مگابایت بر ثانیه برساند که در مقایسه با نسل قبلی 116 درصد سریع تر است. با تیک ست همراه باشید تا جدیدترین و کاملترین اخبار روز گوشی های هوشمند را به اطلاع شما برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.