تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

اپلیکیشن TikTok بیشترین برنامه دانلود شده در جهان در سه ماه سوم سال

اپلیکیشن TikTok بیشترین برنامه دانلود شده

طبق گزارشی که اخیراً از وبسایت SensorTower منتشر شده است، نصب اپلیکیشن ها در سطح جهان در سه ماه سوم سال 2020 به 36.5 میلیارد رسیده است. این افزایش سالانه در حدود 23.3 درصد است. مقدار این دانلودها از دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور محاسبه شده است. علاوه بر این، کل مصرف این دو سیستم عامل در حدود 19.3 میلیارد دلار است که سالانه 32 درصد افزایش داشته است. از لحاظ بیشترین میزان دانلود یک برنامه، اپلیکیشن چینی ساخت فیلم کوتاه، یعنی اپلیکیشن TikTok همچنان بیشترین برنامه دانلود شده در سه ماه سوم سال 2020 است. TikTok هم در پلی استور گوگل و هم در اپ استور اپل رتبه اول را دارد.

 

Backgroundعع 2 - اپلیکیشن TikTok بیشترین برنامه دانلود شده در جهان در سه ماه سوم سال

 

برنامه های دیگری مثل واتس اپ، فیسبوک، زوم و اینستاگرام هم بسیار محبوب هستند. اپلیکیشن TikTok در چند وقت اخیر کانون بحث و جدال ها بوده است. این شرکت با تهدید ممنوعیت دولت ایالات متحده روبرو است. در نتیجه با اوراکل و والمارت به توافق رسیده است تا بتواند تجارت خود را در ایالات متحده حفظ کند. از زمانی که رئیس جمهور ترامپ گفت که معامله TikTok-Oracle را تصویب کرده است، در مورد این معامله موارد قابل توجهی ذکر شده است. با این حال به نظر می رسد که اوضاع برای این شرکت کمی بهتر شده است و اکنون می تواند به تجارت خود ادامه دهد.

اپلیکیشن TikTok

اندروید همیشه قسمت وسیعی از بازار را به خود اختصاص داده است. اگرچه اندروید دارای این اعداد است اما اگر به صرف هزینه های مصرف کننده برای برنامه ها توجه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که iOS همچنان اندروید را با اختلاف زیاد رهبری می کند. در سه ماه سوم سال 2020، درآمد فروشگاه اپ استور به 19 میلیارد دلار رسید اما فروشگاه گوگل پلی تنها توانست 10.3 میلیارد دلار سرمایه کسب کند. با این وجود iOS ممکن است لزوما درآمد بیشتری نسبت به اندروید نداشته باشد، جون که که مصرف کنندگان اندروید در چین از فروشگاه گوگل پلی استفاده نمی کنند. بنابراین این مقدار منعکس کننده درآمد اندروید از چین نیست. از آنجا که بازار چین یک بازار واقعاً بزرگ برای اندروید است، ممکن است شکاف درآمد بین iOS و اندروید چندان زیاد هم نباشد.

 

لسلس - اپلیکیشن TikTok بیشترین برنامه دانلود شده در جهان در سه ماه سوم سال

 

در بخش بازی ها، شرکت Tencent Games با بازی Honor of the Kings همچنان رهبر این قسمت است. بازی های معروف دیگری مانند PUGB Mobile و Pokemon Go در جایگاه های بعدی دیده می شوند. جالب اینجاست که از نظر درآمدزایی، Honor of the Kings در لیست 10 بازی برتر در فروشگاه گوگل پلی نیست. با این حال این بازی در راس فروشگاه اپ استور اپل است. در فروشگاه پلی استور، بازی های Coin Master ، Pokemon Go و Lineage M در رتبه های برتر بازی های درآمدزا قرار دارند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.