تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش اسکرین شات گرفتن رولی در گوشی های اندروید

چگونه در گوشی های اندرویدی اسکرین شات رولی بگیریم

یکی از راه های به اشتراک گذاشتن تصاویر و مطالب موجود در گوشی ها مانند مکالمات و غیره تهیه اسکرین شات از آن هاست. برای تهیه این نوع اسکرین شات ها کاربران معمولا مشکلی ندارند و به راحتی میتوانند این کار را انجام دهند، اما وقتی که قصد انجام این کار از یک صفحه وب را داشته باشند داستان کمی متفاوت تر است و نیاز است تا اسکرین شات گرفتن رولی را بلد باشد. در این مطلب در تیک ست آموزش اسکرین شات گرفتن رولی در گوشی های اندروید را با یکدیگر مرور کنیم.

آموزش اسکرین شات گرفتن رولی در گوشی های اندروید

گاهی اوقات که میخواهیم از چند صفحه یا صفحاتی مانند وب اسکرین شات بگیریم، میتوانیم به جای تهیه چند تصویر با استفاده اسکرین شات رولی یا پیمایشی یک تصویر کامل تهیه کرده و آن را ارسال کنیم. اسکرین شات پیمایشی در واقع یک تصویر بزرگ را از تمام صفحه به شما ارائه میدهد و برای تهیه آن اصلا کار مشکلی پیش رو ندارید.

اسکرین شات گرفتن رولی با استفاده از ابزارهای داخلی گوشی های اندرویدی

تعدادی از برندهای مطرح گوشی های اندرویدی ابزاری داخلی را برای اسکرین گرفتن رولی در اختیار کاربران خود قرار میدهند. برای مثال اگر از گوشی های شرکت وان پلاس استفاده میکنید، درست مانند زمانی که میخواهید یک اسکرین شات عادی بگیرید عمل کنید (گرفتن کلید پاور و کم کردن صدا همزمان) و سه انگشت خود را به سمت پایین بکشید و به این ترتیب این کار را انجام دهید.

بعد از تهیه اسکرین شات یک تصویر کوچک در قسمت پایین و سمت راست نمایشگر خود از تصویری که از اسکرین شات گرفته اید مشاهده میکنید، که باید از زیر آن روی عبارت expanded screenshot کلیک کنید. به این ترتیب به صفحه ای منتقل میشوید که قصد داشتید از آن اسکرین شات تهیه کنید و اسکرول صفحه به صورت خودکار به سمت پایین آغاز میشود و هر زمانی که خواستید میتوانید آن را متوقف کنید و با مراجعه به گالری خود اسکرین شات پیمایشی خود را مشاهده کنید.

آموزش اسکرین شات گرفتن رولی گوشی های اندروید

گوشی های هوآوی نیز برای گرفتن اسکرین شات رولی به ابزار خارجی نیاز ندارند و تنها کافی است پس از تهیه اسکرین شات، تصویر مورد نظر را لمس کرده و روی عبارت Scrollshot در قسمت پایین نمایشگر ضربه بزنید.

پس از آن به صفحه ای که قصد تهیه اسکرین شات از آن را داشتید منتقل میشوید و میتوانید با اسکرول کردن به پایین از تمام قسمت های صفحه اسکرین شات بگیرید و در انتها با لمس نمایشگر خود فرآیند را به پایان برسانید و تصویر مورد نظر را در گالری خود مشاهده کنید.

آموزش اسکرین شات گرفتن رولی گوشی های اندروید

باید این نکته را یادآور شویم که گوشی های سامسونگ و ال جی نیز از قابلیتی مشابه استفاده میکنند.

گرفتن اسکرین شات در تمام گوشی های اندروید با استفاده از ابزارهای خارجی

اگر برند گوشی هوشمندی که استفاده میکنید از چنین قابلیتی پشتیبانی نمیکند و یا اینکه اسمارت فون شما قدیمی است، به ابزاری شخص ثالث برای تهیه اسکرین شات پیمایشی نیازمندید.

استفاده از LongShot for Long Screenshot

این اپلیکیشن کاملا رایگان است و با دانلود و نصب آن در زمان اجرا با گزینه های Capture Web Page و Capture Screenshot و Select Images مواجه میشوید که به ترتیب کار تهیه اسکرین شات از صفحه وب، تهیه اسکرین شات و انتخاب تصاویر را انجام میدهند.

با استفاده از گزینه Capture Screenshot می‌توانید از هر اپلیکیشن و محتوایی که خواستید، اسکرین شات تهیه کرده و سپس آن را در گالری خود ذخیره کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، آنگاه باید به این نرم افزار اجازه دهید که در بالای اپلیکیشن های دیگر، نمایش داده شود. در واقع این اپلیکیشن در قالب کلیدهای شناور جهت شروع و پایان ضبط، در درون اپلیکیشن های دیگر ظاهر می‌شود.

در عوض می‌توانید از گزینه Capture Web Page استفاده کنید. در این رابطه باید به وب سایت موردنظر خود جهت تهیه اسکرین شات ، وارد شوید. با لمس کردن گزینه Set Start Position می‌توانید فرایند ضبط را آغاز کرده و با لمس کلید Ends Here and Capture نیز می‌توانید تهیه اسکرین شات را به پایان برسانید. در ادامه، اپلیکیشن یک پیش نمایش از اسکرین شات را به شما نشان داده و همچنین گزینه‌های به‌اشتراک گذاری و یا تهیه یک اسکرین شات جدید را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. پس از اتمام کار، می‌توانید به گالری گجت خود رفته و سپس اسکرین شات تهیه شده خود را مشاهده کنید.

استفاده از ابزار Full Screenshot Capture & Screenshot Editor

اپلیکیشن Full Screenshot Capture & Screenshot Editor به کاربران اجازه می‌دهد که به‌سادگی از صفحات وب  اسکرین شات تهیه کنند و عملکردی مشابه LongShot دارد. کاربران باید با استفاده از مرورگر تعبیه شده و رفتن به وب سایت موردنظر خود، می‌توانند نسبت به تهیه اسکرین شات اقدام کنند.

پس از بارگذاری صفحه موردنظر، باید با استفاده از کلیدهای Start here ،End here و capture، اسکرین شات خود را تهیه کرده و یا اینکه از گزینه Capture whole page استفاده کنید. در ادامه اسکرین شات‌های شما بر روی گوشی ذخیره شده و شما به آسانی می‌توانید از طریق خود اپلیکیشن و یا فایل منیجر گوشی، آن‌ها را با سایرین به اشتراک بگذارید.

آموزش اسکرین شات گرفتن رولی گوشی های اندروید

اپلیکیشن Full Screenshot Capture & Screenshot Editor، از قابلیت تهیه اسکرین شات از صفحه نیز برخوردار است. از لحاظ تئوری، این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که از تمامی اپلیکیشن و محتواهای موجود بر روی نمایشگر گوشی خود، اسکرین شات تهیه کنند. البته امکان اسکرین شات گرفتن های طولانی یکپارچه با استفاده از این اپلیکیشن، فراهم نیست. اما در عوض می‌توانید چندین تصویر را به یکدیگر متصل کرده و سپس یک اسکرین‌شات طویل به وجود آورید. نتایج ظاهر شده به وسیله چسباندن تصاویر به یکدیگر، زیاد دلچسب نیستند. بنابراین اگر قصد دستیابی به تجربه بهتری را در زمینه اسکرین شات‌های طولانی دارید، آنگاه پیشنهاد ما، همان LongShot است.

امیدواریم مطلب آموزش اسکرین شات گرفتن رولی در گوشی های اندروید مورد توجه و استفاه شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

فیلم برداری از نمایشگر گوشی های آیفون و اندرویدی چگونه انجام میشود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.