تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه آنلاک بوت لودر نوکیا 8 Nokia

نوکیا موبایل (HMD Global) سرانجام تسلیم خواسته‌های جامعه توسعه دهندگان شد. نوکیا 8 اولین و تنها دستگاه نوکیا است که می‌توان قفل بوت لودر آن را به طور رسمی باز کرد. این حرف به این معناست که برای آنلاک بوت لودر نوکیا 8 احتیاج به هیچ ترفند و راهکار عجیبی نیست. به سادگی یک کلیک کردن با درخواست دادن به وبسایت نوکیا و دریافت کلید آنلاک بوت لودر، می‌توانید اقدام به آنلاک بوت لودر نوکیا 8 کنید.

باز کردن بوت لودر امکان دسترسی کامل به پارتیشن‌های سیستم را فراهم می‌کند. یعنی می‌توانید تصمیم بگیرید که چه سیستم عامل روی گوشی شما نصب شده است. همچنین می‌توانید در مناطق مختلف سیستم از جمله روت کردن و فلش کاستوم ریکاوری (TWRP و غیره) تغییراتی ایجاد کنید. نوکیا در حال حاضر این امکان را برای نوکیا 8 منتشر کرده است.

 

آنلاک بوت لودر نوکیا 8

 

هشدار : 
  • در صورت درخواست کلید برای باز کردن بوت لودر، گارانتی دستگاه شما باطل می‌شود.
  • وقتی قفل بوت لودر را باز کنید، دستگاه شما کاملاً پاک می‌شود (تنظیم مجدد کارخانه). همه داده‌ها (از جمله عکس‌ها، فیلم ها) برای همیشه حذف می‌شوند. بنابراین، به شما توصیه می‌شود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • هنگام ایجاد تغییر در سیستم ممکن است بروزرسانی‌های از طریق OTA تحت تأثیر قرار بگیرند.
  • خدمات پرداخت ایمن مانند Google Pay متوقف می‌شوند.
  • دستگاه شما امنیت شبکه را خراب کرده و کلیدهای DRM را خراب می‌کند، به این معنی که برخی از برنامه‌ها (مانند Netflix) کار با دستگاه شما را رد می‌کنند یا با کیفیت پایین کار می‌کنند.
  • سایر خطرات مرتبط با باز کردن قفل بوت لودر همچنان باقی خواهد ماند.

 

قسمت 1 : کلید باز کردن قفل بوت لودر را از نوکیا درخواست کنید

اولین قدم دریافت کلید آنلاک بوت لودر است. نوکیا آن را از طریق پورتال اختصاصی وبسایت ارائه می‌دهد.

1. پورتال رسمی آنلاک بوت لودر را باز کنید.

2. به سمت پایین صفحه بروید. شرایط را قبول کنید و روی “ورود به سیستم” کلیک کنید. سپس با استفاده از حساب نوکیا خود وارد شوید. اگر از قبل یک حساب کاربری ندارید، باید یک حساب کاربری درست کنید.

 

آنلاک بوت لودر 8 Nokia

 

3. در صفحه بعد که مربوط به اعتبار سنجی گوشی است، به سمت پایین بروید تا به بخش اجازه اعتبار سنجی برسیم. در اینجا جزئیات زیر را وارد کنید:

شماره IMEI: برای دریافت شماره IMEI خود در قسمت شماره گیر دستگاه کد #06#* را شماره گیری کنید. برای دستگاه‌های دو سیم کارته، شماره IMEI اسلات اول را وارد کنید.

نحوه نصب و آموزش دانگل BST مبتدی تا پیشرفته

آدرس پست الکترونیکی: این قسمت الزامی است، اما گاهی ممکن است که کلید باز کردن قفل بوت لودر به آدرس ایمیل موجود در حساب نوکیا شما ارسال شود.

نکته: اگر کلید باز کردن قفل قبلی خود را گم کرده‌اید و می‌خواهید دوباره آن را دانلود کنید، باید از یک ایمیل تازه استفاده کنید. وب سایت استفاده مکرر از یک ایمیل را نمی‌پذیرد.

4. با کلیک بر روی کادر بعدی در کنار کادرهای تأیید، شرایط و خطرات را بپذیرید و در آخر بر روی درخواست برای آنلاک کلیک کنید.

 

آنلاک بوت لودر نوکیا 8

 

5. نوکیا/HMD Global برای شما یک ایمیل همراه با کد آنلاک قفل بوت لودر ارسال می‌کند. این کلید را به عنوان unlock.key در کامپیوتر خود ذخیره کرده و به مرحله بعدی بروید.

 

 

قسمت 2 : قفل بوت لودر را باز کنید

هنگامی که کلید باز کردن قفل را به دست آوردید، زمان آن فرا رسیده است که از کلید برای باز کردن قفل بوت لودر خود استفاده کنید. کلید باز کردن قفل حاوی یک امضای رمزگذاری شده است که ترکیبی از IMEI شما و سایر جزئیات است. بنابراین، این کلید مخصوص دستگاهی است که برای آنلاک آن گوشی درخواست داده اید.

1. اطمینان حاصل کنید که ADB و Fastboot بر روی دستگاه شما نصب شده است.

2. با فشار دادن و نگه داشتن کلید کاهش صدا و سپس اتصال کابل USB در حالت خاموش، نوکیا 8 خود را به حالت دانلود مود (download mode) ببیرید.

3. اگر از ویندوز استفاده می کنید، خط فرمان command prompt (یا Powershell برای ویندوز 10) را باز کنید. کاربران Mac و Linux باید ترمینال را باز کنند.

4. برای باز کردن قفل بوت لودر، دستورات زیر را ارسال کنید.

code]fastboot flash unlock unlock.bin]

[fastboot oem unlock[/code

5. درخواست باز کردن قفل را در گوشی خود تایید کنید و منتظر پاک شدن دستگاه باشید.

6. دستگاه را دوباره به حالت دانلود مود (download mode) ببیرید و دستورات زیر را ارسال کنید:

code]fastboot flash unlock unlock.bin]

[fastboot oem unlock_critical[/code

7. اکنون یکبار دیگر آنلاک قفل بوت لودر را تایید کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.