تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش استفاده از حالت شب دوربین آیفون ۱۲ پرو زمان عکسبرداری پرتره

حالت شب دوربین آیفون ۱۲ پرو

گوشی های جدید آیفون ۱۲ در هر چهار مدل خود از ویژگی عکاسی در حالت شب پشتیبانی میکنند. با استفاده از این قابلیت دستگاه های iPhone 12 میتوانند در شرایط نامناسب و نور کم عکس های واضح و خوبی بگیرند. حالت شب برای اولین بار در سری آیفون ۱۱و تنها در لنز دوربین فوق عریض دستگاه مورد استفاده قرار گرفت. در گوشی های جدید آیفون 12 این ویژگی به تمام لنزهای دوربین راه پیدا کرده است. در این مطلب میخواهیم استفاده از حالت شب دوربین آیفون ۱۲ پرو زمان عکسبرداری پرتره را بیاموزیم.

دو مدل iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max به سنسور LiDAR مجهز شده اند. قابلیت های هوشمند عکاسی پیشرفته اسکنر لایدار برای عکسبرداری پرتره در حالت شب در مدل های پرو آیفون 12 وجود دارد. استفاده از حالت شب دوربین آیفون ۱۲ پرو در زمانی که نوز کافی برای عکسبرداری نیست کاملا مفید است.

قابلیت عکسبرداری پرتره اپل طرفداران زیادی دارد. عکس های پرتره با استفاده از اثر میدان عمق معروف به نام بوکه ثبت میشود. به این ترتیب کاربران گوشی های آیفون میتوانند عکسی بگیرند که سوژه را واضح و پس زمینه را تار نشان میدهد. استفاده از حالت شب در iPhone 12 Pro باعث برقراری تعادل خودکار بین نورهای روشن و تاریک موجود در تصویر میشود. به این ترتیب با وجود تاریکی فضای شبانه کاربر میتواند عکاسی با کیفیتی را تجربه کند.

آموزش استفاده از حالت شب دوربین آیفون ۱۲ پرو

برای استفاده از حالت Night Mode در گوشی های iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

  • برنامه دوربین را در آیفون 12 پرو یا پرو مکس خود باز کنید.
  • گزینه پرتره (Portrait) را از زیر منظره یاب (viewfinder) انتخاب کنید.
  • در صورتی که علامت فلش در گوشه بالا و سمت چپ برنامه دوربین روشن و به رنگ زرد است، روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود.
  • بالای منظره یاب دنبال علامت حالت شب (Night Mode) باشید. علامت حالت شب به شکل هلال ماه است. اگر نور محیط کم باشد Night Mode اتوماتیک روشن میشود و نماد هلال ماه زرد رنگ میشود. در صورتی که تشخیص خودکار دستگاه عمل نکرد و حس میکنید نور محیط کم است و باید از حالت شب استفاده کنید. روی نماد آن ضربه بزنید و خودتان آن را روشن کنید. اگر به طور کلی حالت Night Mode را مشاهده نمیکنید یعنی نور به اندازه کافی و یا حتی زیادتر است و امکان استفاده از حالت شب نیست.

iPhone 12 Pro حالت شب دوربین

  • اگر به صورت دستی از حالت شب استفاده میکنید، میتوانید زمان قرار گرفتن سوژه خود در معرض نور را با استفاده از اسکرول بالای دکمه شاتر تنظیم کنید. در صورتی که Night Mode خودکار فعال شده باشد، یعنی زمان نوردهی نیز اتوماتیک انتخاب شده است. اما شما میتوانید با ضربه زدن روی نماد هلال ماه زرد رنگ و حرکت دادن صفحه افقی آن را تنظیم کنید.
  • روی دکمه شاتر خود ضربه بزنید و گوشی آیفون خود را ثابت نگه دارید تا زمان نوردهی به پایان برسد و عکس پرتره ثبت شود.

Night Mode iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro
سمت چپ پرتره حالت شب و سمت راست پرتره معمولی

اگر از ژیروسکوپ آیفون ۱۲ پرو استفاده کنید، حالت شب یا Night Mode میتواند زمان اتصال دستگاه به سه پایه را تشخیص دهد. به این ترتیب مدت زمان بیشتری را نسبت به حالت عادی ارائه میدهد و میتوانید در نور بسیار کم عکس های دقیق و واضح بگیرید. در زمان عکسبرداری با حالت شب بین یک تا سه ثانیه تاخیر مشاهده خواهید کرد. میتوانید این زمان را به صورت دستی به 10 ثانیه افزایش دهید اما با استفاده از سه پایه حداکثر سی ثانیه زمان برای عکسبرداری در حالت Night Mode اعمال میشود.

همچنین بررسی کامل و مشخصات آیفون 12 پرو را میتوانید در تیک ست مطالعه کنید.

منبع macrumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.