تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

ویدیو بازکردن آیفون ۱۲ پرو مکس و مشخص شدن قطعات داخلی دستگاه

بازکردن آیفون ۱۲ پرو مکس

ویدیو بازکردن آیفون ۱۲ پرو مکس توسط یوتیوبر معروف زک نلسن با نام مستعار JerryRigEverything جزئیات قطعات داخلی گوشی آیفون را به صورت کامل مشخص میکند. نلسن در این ویدیو به طور خاص نشان داد لرزشگیر جدید تغییر سنسور تصویر در آیفون 12 پرو مکس چگونه کار میکند. شرکت اپل ادعا میکند با استفاده از فناوری سنسور جدید iPhone 12 Pro Max قادر است تصاویر را با سرعتی بیشتر از 5000 بار در ثانیه ثبت کند. این در حالی است که روش فعلی تثبیت کننده تصویر نوری یا OIS تصاویر را با سرعت 1000 بار در ثانیه ثبت میکند.

بازکردن آیفون ۱۲ پرو مکس

نلسن برای بازکردن آیفون ۱۲ پرو مکس با استفاده از حرارت و ابزارهای خاص به سراغ نمایشگر گوشی میرود و با دقت زیاد و بدون اینکه آسیب زیادی به صفحه نمایش وارد شود آن را از دستگاه جدا میکند. سپس به سراغ باتری آیفون 12 پرو مکس میرود و پس از بازکردن چند پیچ سعی دارد با استفاده از زبانه های کشیده باتری را بیرون بکشد. نلسن در این مرحله قادر به جدا کردن باتری نبود و مجبور شد از الکل تبخیر سریع برای از بین بردن چسب پایین باتری استفاده کند.

نمایشگر آیفون ۱۲ پرو مکس رتبه اول بررسی DisplayMate

در مرحله بعدی بازکردن iPhone 12 Pro Max و بعد از برداشتن باتری نلسن به سراغ ماژول دوربین سه گانه دستگاه میرود. دوربین بالایی یک سنسور تله فوتوی مجهز به OIS است که برای ضبط کردن فیلم های ثابت لنز درون آن حرکت میکند. در کنار این دوربین یک لنز فوق عریض فاقد OIS وجود دارد و مطابق با ادعای اپل دوربین آیفون 12 پرو مکس از تکنیک جدید تثبیت کننده تصاویر با استفاده از یک سنسور جدید بهره میبرد.

فناوری تغییر سنسور به طور سنتی در DSLR یافت میشود و گفته میشود اپل اولین شرکتی است که از آن در مدل آیفون 12 پرو مکس خود استفاده کرده است. روش جدید تثبیت کننده تصویر حسگر را قادر میسازد تا به جای لنز در جای خودش تغییر مکان بدهد. فناوری استفاده شده در iPhone 12 Pro Max فرآیند تثبیت تصاویر را به طور چشمگیری محکم میکند و ویدیو منتشر شده از نلسن نشان میدهد که تغییر سنسور بر روی بزرگترین سنسور دستگاه است و میبینیم که چکونه سنسور تصویر اصلی در جای خود به کمک آهنربا تغییر مکان میدهد و باعث ایجاد ثبات سریعتر میشود.

همچنین بخوانید:

بررسی طول عمر باتری آیفون 12 پرو مکس

منبع ndtv
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.