تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

ویدیو آزمایش مقاومت گوشی گوگل پیکسل ۵ و لایه ضخیم پلاستیکی

آزمایش مقاومت گوشی گوگل پیکسل ۵

گوشی گوگل پیکسل ۵ به تازگی در آزمایش مقاومت JerryRigEverything شرکت کرده که لایه ضخیم پلاستیکی دستگاه را مشخص میکند. شرکت گوگل، Pixel 5 را به عنوان یک گوشی با بدنه فلزی ضد آب و محفظه آلومینومی صد در صد بازیافتی معرفی میکند و هیچ اشاره ای به پوشش پلاستیکی یا رزین زیستی بالای فلز ندارد. آزمایش زاک نلسن نشان داد که در واقع کل انحنای دستگاه روی فلز پلاستیکی قرار گرفته است و در قسمت پشتی گوشی که سیم پیچی شارژ بی سیم در آن تعبیه شده هیچ فلزی بین آن و قسمت پلاستیکی دیده نمیشود.

تست مقاومت گوشی گوگل پیکسل ۵

آزمایش مقاومت گوگل پیکسل ۵ با نمایشگر آن شروع شد که با محافظ گوریلا گلس 6 پوشانده شده است. این نمایشگر همان طور که انتظار میرفت با خراش های سطح 6 دچار آسیب شد. پس از آن نلسن به لایه پلاستیکی تقریبن ضخیمی رسید و در ادامه عنوان کرد که وب سایت گوگل برای تبلیغ Pixel 5 سه بار از فلز استفاده کرده ولی حتی یک بار هم به رزین پلاستیکی دستگاه اشاره ای نمیکند.

در ادامه آزمایش مقاومت Pixel 5 ، نلسن به سراغ کندن بدنه های کناری گوشی میرود که فلز زیر لایه های پلاستیکی را میبینم. دکمه های تنظیم صدا پلاستیکی هستند اما دکمه خاموش و روشن گوشی فلزی است. در قاب پشتی گوگل پیکسل 5 سیم پیچی شارژ بی سیم آن مشخص است. سیستم شارژ بی سیم محدودیت هایی دارد و در تماس مستقیم با فلز با اختلال مواجه میشود. به همین علت تمام قسمت های فلزی در قاب پشتی که با سیم پیچ شارژ بی سیم در تماس هستند برداشته شده و فقط رزین پلاستیکی وجود دارد.

آزمایش مقاومت پیکسل ۵ نشان میدهد که باتری گوشی درست زیر سیم پیچ شارژ قرار گرفته و توسط هیچ فلزی محافظت نمیشود. البته نفوذ به پنل پشتی گوشی باعث سوراخ شدن باتری و دود کردن آن و از بین رفتن دستگاه شد. استفاده از رزین که نسبت به پلاستیک معمولی دوام بیشتری دارد، مقاومت دستگاه را بالا برده است و به همین خاطر گوگل پیکسل 5 به راحتی خم نمیشود.

همچنین بخوانید:

مشخصات کامل و بررسی تخصصی گوشی گوگل پیکسل ۵

منبع ndtv
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.