تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

پتنت گوشی هوشمند انعطاف پذیر شیائومی با نمایشگر ثانویه

پتنت گوشی انعطاف پذیر شیائومی

ماه گذشته شرکت اوپو از طرح گوشی Oppo X 2021 به عنوان اولین گوشی هوشمند انعطاف پذیر با قابلیت رول شدن در دنیا رونمایی کرد. شرکت ال جی نیز اخیرا اعلام کرده که در ادامه برنامه Explorer Project خود در سال آینده میلادی اسمارت فونی با قابلیت رول شدن را ارائه میکند. به تازگی پتنت گوشی هوشمند جدیدی از شرکت شیائومی به ثبت رسیده که طرح یک اسمارت فون انعطاف پذیر با نمایشگر ثانویه را نشان میدهد.

پتنت گوشی انعطاف پذیر شیائومی

پتنت گوشی انعطاف پذیر شیائومی
گوشی رول شونده Xiaomi

شرکت شیائومی پتنت گوشی انعطاف پذیر جدید خود را اواخر سال 2019 به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده، USPTO ارائه کرد و اختراع ثبت شده در تاریخ 29 اکتبر سال جاری میلادی با عنوان ترمینال با نمایشگر انعطاف پذیر تصویب شد و اسناد آن توسط WIPO منتشر شد.

اسناد منتشر شده از پتنت گوشی هوشمند شیائومی طراحی یک اسمارت فون با نمایشگر انعطاف پذیر و رول شونده و یک نمایشگر ثانویه معمولی در پشت دستگاه را نشان میدهد. نمایشگر انعطاف پذیر این اسمارت فون در زمان باز شدن تا 200 درصد عرض را افزایش میدهد و در واقع میتوان از این دستگاه به عوان یک تبلت استفاده کرد. بعلاوه اسناد منتشر شده میگویند این نمایشگرها بر اساس اینکه گوشی رو به کاربر باشد فعال میشوند، شبیه حالتی که در مایکروسافت سرفیس دوئو مشاهده میکنیم، البته که امکان استفاده همزمان از هر دو نمایشگر وجود دارد.

پتنت گوشی هوشمند انعطاف پذیر شیائومی
Xiaomi rollable smartphone

طرح های مفهمومی پتنت موبایل هوشمند انعطاف پذیر شیائومی توسط LetsGoDigital و با همکاری Concept Creator به صورت سه بعدی تهیه و به اشتراک گذاشته شده است. از آن جایی که هنوز طرح اصلی به ثبت نرسیده، طراح تنظیمات دوربین سه گانه را به صورت عمودی و به همراه یک واحد فلش LED به دستگاه اضافه کرده است. هنوز مشخص نیست که شیائومی واقعا قصد تولید چنین طرحی را داشته باشد، با تیک ست همراه باشید تا در روزهای آینده خبرهای جدیدتری از اولین گوشی انعطاف پذیر Xiaomi به اطلاع شما برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.