تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شرکت شیائومی بالاتر از اپل به سومین برند بزرگ گوشی های هوشمند تبدیل شد

شرکت شیائومی سومین برند بزرگ گوشی های هوشمند

آمار فروش جهانی شرکت های بزرگ تولید کننده گوشی های هوشمند توسط شرکت IDC منتشر شد. این گزارش مربوط به سه ماهه سوم سال 2020 است و نشان میدهد سامسونگ جایگاه برتر خود را حفظ کرده است. با توجه به این گزارش شرکت شیائومی جایگاه اپل را در رتبه سوم به خود اختصاص داده است.

گزارش IDC نشان میدهد میزان حمل نقل گوشی های هوشمند 1.3 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است. به نظر میرسد این قضیه غیر مرتبط با ویروس کرونا نیست. چرا که بسیاری از کشورها مرزهای خود را برای رعایت اصول قرنطینه و بهداشتی بسته بودند. نتایج گزارش منتشر شده نشان میدهد این میزان کاهش با وجود مشکلات بی شمار بوجود آمده خیلی هم زیاد نیست. جالب ترین بخش این آمار شاید سبقت گرفتن شرکت شیائومی از اپل باشد.

شرکت شیائومی سومین برند بزرگ گوشی های هوشمند

 

شرکت شیائومی سومین برند بزرگ
آمار منتشر شده از IDC

 

پرچمدار جدید شیائومی می 11 با اسنپدراگون 875

در سه ماهه سوم سال 2020 حدود 353.6 میلیون اسمارت فون وارد بازار شده است. در واقع از ماه جولای تا سپتامبر چنین آماری به ثبت رسیده است. پیش از این IDC پیش بینی کرده بود که ممکن است عرضه گوشی های هوشمند به بازار حدود 9 درصد کاهش پیدا کند. آمار به دست آمده اما بسیار پایین تر از این درصد است.

مطابق با گزارش IDC شرکت سامسونگ 22.7 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده است. کره ای ها رتبه اول خود را حفظ کرده اند و در بازه مشخص شده 80.4 واحد اسمارت فون به بازار عرضه کرده اند. این میزان نسبت به سال گذشته با رشد 2.9 درصدی همراه بوده است. شرکت هوآوی 51.9 میلیون گوشی روانه بازار کرده و 14.7 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است. چینی ها در رتبه دوم قرار دارند اما آمار آن ها نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل 22 درصد کاهش داشته است.

بررسی تخصصی آیفون ۱۲ پرو

بازار چین در سه ماهه سوم 2020 با افت روبه رو شد. ولی بازارهای دیگر رشد قابل قبولی داشتند. شرکت شیائومی با عرضه 46.5 میلیون اسمارت فون 13.1 درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داد. این شرکت با رشد 42 درصدی توانست جایگاه اپل در رتبه سوم را به دست بیاورد. دلیل عمده رشد قابل توجه شیائومی افزایش تقاضا برای گوشی های میان رده و پایین رده در کشورهای در حال توسعه نظیر هند است.

طبق آماری که IDC منتشر کرده است شرکت های اپل و ویوو به ترتیب با 11.8 و 8.9 درصد در رتبه های بعدی هستند. شرکت اپل 41.6 میلیون و ویوو 31.5 میلیون اسمارت فون وارد بازار جهانی کرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.